Na český trh vstupuje studentská hypotéka. Jak ji využít?

Finanční poradce ostrava investiční poradce

Poslední dobou se množí dotazy na téma hypotéka a studenti. Jde to vůbec dohromady? Ano jde. Na český trh vstupuje produkt „studentská hypotéka“.

Nabízí se otázka: Budou to studenti vůbec potřebovat? Myslím, že studentská hypotéka může najít své místo na trhu.

Pokud se student dostane na školu, která je daleko od místa bydliště, může využít koleje. Nebo může využít bydlení v bytě společně s dalšími studenty a tím snížit náklady.

Pokud se Vám město a okolí, kde studujete líbí, můžete byt koupit byt na studentskou hypotéku a ostatní studenti Vám budou platit nájem. Po ukončení studia můžete byt dále pronajímat.

Studentská hypotéka je zajímavá z důvodu úrokového zvýhodnění a dnešních nízkých úrokových sazeb.

Studentská hypotéka v ČR? Která banka nabízí?

Vyplnit mezeru na trhu se rozhodla ČSOB. Uvidíme, zda se přidají ostatní banky.

U studentů je problém v podobě příjmu. Nemají takovou výplatu jako pracující člověk. ČSOB tuto věc vyřešila tak, že pokud chybí studentovi dostatečný příjem, bere jako spoludlužníka rodiče (pouze rodiče). Student se s rodiči sváže do doby, než bude mít adekvátní příjem. Myslím, že tímto je studentská hypotéka zajímavě vyřešena.

Studentská hypotéka a její výhody

Už jsem to zmínil, hlavní výhody hypotéky pro studenty je zvýhodněná úroková sazba. Aktuálně nabízí zvýhodnění o 0,2%. Výběr fixace máte z pohyblivé sazby, ale také z pevných sazeb 1, 3, 5, 7 i více let. Vlastníkem financované nemovitosti může být student.

A co vy, máte doma studenta a studentská hypotéka je podle Vás zajímavý nástroj, jak naučit děti investovat?

Jsem člověk, kterému záleží na tom, aby svou práci odvedl skvěle. Mým cílem je, aby klienti ve mě našli profíka, na kterého se mohou spolehnout. Téměř deset let se zabývám financemi, natáčím vzdělávací videa, píši články z oboru hypoték, pojištění a investování.

Konzultace zdarma