ETF fondy – Co to je ETF? Jak funguje a pro koho se hodí?

Co znamená pojem ETF fondy? Podvod? Ani náhodou! Finanční nástroj pro 21. století. V dnešním krátkém článku vysvětlím pojem ETF fondy nebo-li indexové fondy. Jak fungují, pro koho se hodí, kolik stojí a kolik vydělávají.

ETF fondy: Podvod 21. století?

Může se jevit, že se jedná o další nástroj, který vymysleli lidé z Wallstreet, aby mohli vytahovat další a další peníze. Ale opak je pravdou. Fondy ETF se hodí pro jednorázové investice, které mají velkou diverzifikaci.

Co je ETF fond?

ETF fond (také indexové fondy) je založen na stejném principu jako podílový fond. Tedy nakupovat diverzifikované portfolio. Pokud chceme diverzifikovat akciové portfolio nákupem akcií na přímo, potřebujeme velký objem peněz. Podílové fondy a ETF fondy pomáhají drobným investorům investovat do nadnárodních společností.

Chcete investovat do společností jako je Apple, Microsoft, Samsung, BMW, Google, Amazon, Facebook, Johnson & Johnson a další? Chcete mít kvalitně diverzifikované portfolio a chcete se podílet na zisku z každého prodaného iPhonu, auta, počítače atd, ale nemáte miliony dolarů? Nevadí, vyhledáte ETF fond (indexový fond), který má takové zaměření a do těchto společností investuje. Získáte tím investici s velkou diverzifikací a budete vlastnit akcie nadnárodních firem.

Do čeho investovat? Kam uložit peníze a jak je nejlépe investovat?

Jak ETF Fondy fungují a jakou mají nákladovost?

ETF fondy spravuje investiční společnost, která je vytváří, vy se o nic nestaráte. S ETF fondy se obchoduje na kapitálových trzích, ovšem abyste mohli ETF fond koupit, potřebujete obchodníka s cennými papíry (FIO, Patria, Degiro …).

Výhoda ETF fondů je v jejich nákladovosti. Na rozdíl od podílových fondů nemají aktivní správu. Cílem podílového fondu je mít lepší výnos než nabízí trh, proto manažer podílového fondu prodává, nakupuje a upravuje portfolio.

Kdežto ETF fond na začátku zvolí strategii, zainvestuje a již dále neobchoduje, na rozdíl od podílového fondu. Indexový fond kopíruje vybraný index (např. S&P 500, DAX, Gold, Ropu …).

Průměrná nákladovost podílových fondů se pohybuje kolem 2 % ročně, zatímco ETF fondy mají průměrnou nákladovost 0,4 % ročně. Což z něj dělá zajímavý nástroj k investování.

CHCETE INVESTOVAT SE ZISKEM? Ukážu vám, jaké máte možnosti.

Rozdíly mezi investici do podílových fondů a ETF fondů

Hlavní rozdíl mezi ETF a podílovými fondy vidím v jejich nákladovosti a v okamžitém nákupu indexového fondu (ETF). Pokud chcete využít propadu na trzích a pošlete peníze do podílového fondu, nákup se provede cca za 10 dní. U ETF fondů se nákup realizuje ihned.

ETF fondy dávají investičnímu portfoliu velkou přidanou hodnotu. Výsledky a výnosy díky své konstrukci jsou velice zajímavé. Chcete li portfolio s fondy ETF využijte služby INVESTIČNÍ PORTFOLIO NA MÍRU.

Přihlaste se k odběru informací, které hýbou světem.

Více rad a tipů budete dostávat do vašeho emailu a žádná novinka vám neunikne.