Jakou mám zkušenost a recenze na společnost Conseq

Již delší dobu se setkávám s tím, že lidé řeší špatné zkušenosti s investováním se společnosti Conseq. Hledají recenze a jaké výnosy jejich investiční programy dosahují. Tento článek není o tom vás seznámit s investičními programy Conseq, jejich výnosy a důvody, proč je nedoporučuji – takové informace najdete v analýze ZDE. Chci se zde zabývat tím, proč lidé mohou na Conseq nadávat, proč píší špatné recenze a co bych poradil.

Než se více rozepíšu, je nutné zmínit dvě věci:

Za prvé. Jsem člověk, který využíval služeb Consequ jako spotřebitel. Investoval jsem s nimi skrze smlouvu Classic Invest.

Za druhé. Jsem investiční poradce, který nabízel možnost investovat prostřednictvím společnosti Conseq. Proč pro mě Conseq aktuálně není zajímavý, se dozvíte níže.

Recenze na Conseq. S čím se můžete setkat?

Žijeme ve světe, kde internet ovládá vše. Je jednodušší kliknout na Google, zadat daný problém, který máme a anonymně napsat kritiku nebo názor. Když si čtu diskuse na investování přes Conseq, mají tyto recenze jedno společné, a sice: klient uzavře smlouvu na 20 let a svou investici hodnotí po půl roce nebo po roce investování. A jak to tak bývá hodnotí ji v době, kdy je na trzích mírná korekce, protože články v mediích informují o propadech a investor poté začne mít strach o své peníze. Nechci říkat, že to tak dělá každý, ať mě nikdo nebere za slovo. Ovšem v 90% případu čtu, jak investor po 2 letech nadává na Conseq, jací jsou to podvodníci a jak si tajně strhávají poplatky.

Je nutné si uvědomit, že každá investice má spousty proměnných.

  • Jaká je strategie daných produktů?
  • Kdy investor začal investovat?
  • Informoval ho poradce o propadech a využil je investor?
  • Jaký byl způsob úhrady vstupních poplatků?
  • Jaké jsou pravidelné poplatky produktu?
  • Jé produkt v rámci aktuální situace na trhu konkurenceschopný?
  • Po jaké době hodnotí úspěšnost dlouhodobého investování?

Ano je pravda, že programy Horizont a Active Invest v oblibě nemám a nikdy jsem neměl, z důvodu investičního zaměření a pro svou vysokou nákladovost oproti programu Classic Invest nebo indexovým fondům.

Nelíbí se mi, že se programy Active a Horizont zaměřují více na evropský trh. Ovšem co když by dnes právě evropský trh byl ve výnosu úspěšnější? To by takové recenze a zkušenosti na Conseq nebyly. Ještě to řeknu jinak: co když bude v budoucnu výnosnější evropský trh, který bude generovat vyšší zisky?

Setkávám se s tím, že investor (poradce) srovnává zpětně svou investici s jiným fondem, popř s fondem, který má jiné zaměření. Což z mého pohledu není fér. Hledat zpětně výkonnější fond dokáže každý. Dívat se zpětně a porovnávat s jiným fondem je nešťastné řešení. Jak se říká po bitvě každý generál. To, že byl fond XY úspěšnější v minulosti, neznamená, že bude úspěšný v budoucnu. Otázka je, který fond bude úspěšnější od teď, jakou má investiční strategii a poplatky?

Analýzu nabídky Conseq, poplatky a výnosy jednotlivých programů, najdete v článku: Jak fungují a jaký výnos mají programy Conseq Horizont a Active Invest.

Toto bych udělal

Spíše bych doporučil nežádat o radu po někom z řad diskutujících na webu, protože vůbec nevíte co to je za člověka, jaké má znalosti, zkušenosti atd. V podstatě chcete radu od někoho, kdo nezná vás, nezná váš rizikový profil a cíle. Z mého pohledu taková rada může ještě více uškodit.

.

KDE ULOŽIT PENÍZE A JAK DLOUHODOBĚ PORÁŽET INFLACI?

.

Rozhodování se o tom, zda je vaše investice úspěšná či nikoliv, by mělo být založeno na racionálním přístupu. Podívat se na fakta, srovnávat srovnatelné, zabývat se otázkou proč investujete, co od investování očekáváte, jaké nástroje kupujete, jak jsou drahé a další. Ujasnit si, jestli dáte Consequ ještě šanci nebo je na čase udělat změnu.

Vím, že udělat takové rozhodnutí může být těžké. Zvlášť když si uvědomíte, kolik peněz jste již na poplatcích Consequ dali. Ovšem mnohdy je lepší si udělat pořádek, jak se říká „vyčistit stůl“, s někým se poradit (ale ne s kamarádem na pivě), snížit náklady, dát portfoliu stabilitu a strategii. Přeji hodně úspěchů a správné volby na vaší investiční cestě.

Chcete se poradit?

Nevíte si rady a chcete znát odborný názor - napište si o nezávaznou konzultaci.