Jakou mám zkušenost a recenze na společnost Conseq

Již delší dobu se setkávám s tím, že lidé řeší špatné zkušenosti s investováním se společností Conseq. Hledají recenze a jaké výnosy jejich investiční programy dosahují. Tento článek není o tom vás seznámit s investičními programy Consequ, pokud hledáte výnosy jednotlivých programů Conseq, dozvíte se více v článku: Jak fungují a jaký výnos mají programy Conseq Horizont a Active Invest.

Chci se zde zabývat tím proč takové zkušenosti a recenze na společnost Conseq jsou, popř. co s tím dělat?

Za prvé. Jsem člověk, který využíval služeb Consequ jako spotřebitel. Investoval jsem s nimi skrze smlouvu Classic Invest. Za druhé. Jsem investiční poradce, který nabízel a stále nabízí lidem možnost investovat prostřednictvím společnosti Conseq (i když již ne v takové míře, jsou jiné varianty).

Jedno mají takové zkušenosti stejné a sice klient uzavře smlouvu na 20 let a svou investici hodnotí po 2 nebo 5 letech investování. A jak to tak bývá hodnotí ji v době, kdy je na trzích mírná korekce, protože články v mediích informují o propadech a investor poté začne mít strach o své peníze. Nechci říkat, že to tak dělá každý, ať mě nikdo nebere za slovo. Ovšem v 90% případu čtu, jak investor po 5 letech nadává na Conseq, jací jsou to podvodníci a jak si tajně strhávají poplatky.

Je nutné si uvědomit, že každá investice má spousty proměnných.

  • Kdy investor začal investovat?
  • Za jakou cenu podíly nakupoval?
  • Informoval ho poradce o propadech?
  • Jaký byl způsob úhrady poplatků?
  • Po jaké době hodnotí úspěšnost investice?

Ano je pravda, že programy Horizont a Active Invest v oblibě nemám a nikdy jsem neměl, z důvodu investičního zaměření a pro svou vysokou nákladovost (mimo jiné 12% výkonnostní poplatek je moc) oproti programu Classic Invest. S čistým svědomím mohu říct, že nemám jediného klienta, kterému bych zprostředkoval programy Horizont či Active Invest.

Nelíbilo se mi, že se programy Active a Horizont zaměřují více na evropský trh. Ovšem co když by dnes právě evropský trh byl ve výnosu úspěšnější? To by takové recenze a zkušenosti na Conseq nebyly. Nebo jinak to řeknu, co když od teď bude výnosnější evropský trh, který bude generovat vyšší zisky.

Jedno se mi nelíbí. A sice když investor srovnává zpětně svou investici s jiným fondem, což z mého pohledu není fér. Dívat se zpětně a porovnávat s jiným fondem je nešťastné řešení. Jak se říká po bitvě každý generál. To, že byl fond X úspěšnější v minulosti, neznamená, že bude úspěšný v budoucnu. Otázka je, který fond bude úspěšnější od teď?

A nejhorší je, když klient (nedej bože poradce) srovnává investici s fondem, který má jiné zaměření. Právě proto jsou negativní recenze na Conseq a špatné zkušenosti, o kterých se hojně v diskuzích píše.

Jaký výnos mají programy Conseq Horizont a Active Invest?

Doporučil bych nepsat recenze na diskuzích nebo dokonce chtít radu po někom z řad diskutujících, kdo vás ani fakta, je hazard. Rozhodování se o tom, zda je vaše investice úspěšná či nikoliv, by mělo být založeno na racionálním přístupu. Kdy jsem začal investovat? Ve který čas jsem nákupy prováděl? Jakou měly hodnotu? Kdy mi investice končí? Jaké nástroje nakupuji? Je strategie vyhovující? Jaké pravidelné poplatky mi jsou účtovány?

Až jakmile si odpovíte na výše položené otázky udělejte takové rozhodnutí, které bude směřovat k lepším výsledkům. Popř. může vám říct názor někdo, kdo je profík, vyslechne si vás, bude klást správné otázky a pak vám řekne doporučení.

Jak by mělo vypadat vaše investiční portfolio?

Spusťte si krátký test a zjistíte, které nástroje jsou pro vás nejlepší a jak bezpečně investovat s dlouhodobým výnosem 5 - 7% ročně.

Na konci testu potřebuji kontaktní údaje, bez kterých se neobejdu.