Pár slov

Jsem finanční poradce a jsem člověk, kterého před více jak deseti lety postihly zdravotní problémy

Tyto problémy mi změnily a převrátily život vzhůru nohama. Tehdy mi můj poradce říkal pouze ať se pojistím, neřekl mi o "výlukách a zadních vrátkách". A tak jsem měl sjednané životní pojištění a spoléhal jsem na to, že dostanu peníze z pojistky. 

MARNĚ.

A nutno říct, že před zdravotními problémy jsem měl spokojený život. Měl jsem dobrou práci, slušný příjem a svého finančního poradce, který mi radil jak hospodařit s penězi.

Když se podívám zpětně, tak moc dobře mi finanční poradce neradil. 

CO MI TEHDY FINANČNÍ PORADCE RADIL?

Pane Kaštovský, je nutné platit si životní pojištění, které mi ve finále vůbec nepomohlo. Spořit prý nemusím, jsem mladý a mám si užívat života. Myslet na zadní vrátka prý není důležité. Brrr, až mám husí kůži, když si na to vzpomenu.

 

JAK PROBÍHALY MÉ ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY A CO NA TO POJISTKA?

S problémy se zády jsem se trápil téměř rok. Při každém pohybu mi bolest "střílela" do zadního stehenního svalu. Nemohl jsem sedět, stát, ani chodit. Bez bolesti jsem byl pouze když jsem ležel.

Diagnóza: výhřez meziobratlové ploténky.

Léčba probíhala nejdříve u fyzioterapeuta, dále probíhaly obstřiky, masáže, infúze a další. V tomto režimu jsem žil více jak rok. Jenže bez trvalé úlevy od bolesti.

Vzhledem k bolestem, které přetrvávaly jsem se rozhodl pro radikální léčbu - operaci. Navštívil jsem chirurga, vše jsme naplánovali a bylo.

Bohužel jsem netušil do čeho jdu a co se bude dít po operaci.

Po operaci jsem měl další komplikace a rehabilitace. Takto jsem se léčil další rok, až jsem poznal SM Systém, který mi pomohl. Dnes cvičím, hraji squash, tenis, běhám.

A V ČEM BYL PROBLÉM? PROBLÉM BYL V PENĚZÍCH. 

Jak jsem již zmiňoval měl jsem životní pojistku od které jsem očekával, že dostanu nějaké peníze. V době, kdy jsem uzavíral životní pojištění mi finanční poradce říkal:

„Pane Kaštovský nemusíte se bát, máte to nejlepší na trhu“.

 

Promiňte mi ten výraz, ale jsou to „kecy“.

Nejhorší věta od pojišťovny co jsem kdy četl byla:

Vážený pane Kaštovský, je nám líto, ale nemáte nárok na pojistné plnění“.

Hrozný pocit. Platíte roky pojišťovně peníze, abyste se ve finále dozvěděli, že nedostanete ani korunu. Co teď? Poprvé ve svém životě jsem žádal o pomoc stát. Bohužel státu (přesně řečeno úřednici) je úplně jedno, že máte zdravotní a finanční problémy. Od státu jsem také nedostal nic

Naštěstí jsem toto špatné období přestál. Byl jsem na všechny naštvaný a nejvíce na finančního poradce, který mi životní pojištění sjednával. Do práce jsem se nevrátil a rozhodl jsem se, že změním obor.

Možná, že to bude znít jako klišé nebo jako pěkně naučená fráze, ale není tomu tak. Rozhodl jsem, že chci pomáhat lidem. Rozhodl jsem se, že nedopustím, aby někdo další prožíval takové zklamání, jako jsem prožil já, když pojišťovna nevyplatila peníze.

- Řekl jsem si, že budu podnikat ve financích a že budu lidem ukazovat, jak mít kvalitní pojištění, aby je nepotkalo to co mě. 

- Rozhodl jsem se, že budu lidem říkat pravdu o pojišťovnách. Budu lidem říkat co má smysl, kde je hodně "ALE", čemu se vyhnout …

- Rozhodl jsem se, že budu lidem ukazovat, kde odkládat peníze a jak si nastavit investiční portfolio.

- Rozhodl jsem se, že budu lidem říkat, aby se nespoléhali na ostatní, ale pouze sami na sebe a že myslet na zadní vrátka je důležité.

- Řekl jsem si, že budu ukazovat lidem jak vyjednávat s bankou o hypotéce, aby dostali výhodnější podmínky, co si sjednávat a co naopak je nevýhodné.

CO JSEM SE NAUČIL?

Dnes již vím, v jakých produktech opravdu peníze vydělávají. 

Vím co si sjednat abych byl kvalitně pojištěn.

Vím jaké služby k hypotéce si sjednat a kde naopak lidé vyhazují peníze oknem. 

Dnes když se podívám zpětně na mé zdravotní problémy, tak za ně děkuji. Zdravotní problémy mi ukázaly cestu.

Moji cestou je pomáhat lidem pochopit něco tak složitého, jako jsou peníze, investování, pojištění a hypotéky (úvěry). Stávám se jejich průvodcem ve světě financí.

Pomáhat lidem, kterým není lhostejná jejich budoucnost. Pokud chcete s něčím poradit, využijte formulář níže. Nezáleží na tom odkud jste, řešení najdeme vždycky. 

Přeji Vám hodně zdraví a úspěchu nejen ve finančním světě.

Petr Kaštovský, 605 503 236, petr@jakhospodaritspenezi.cz


Pokud nepochopíte a neovládnete peníze, budou peníze ovládat vásSpoléhal jsem se na nezkušeného finančního poradce - a to byla chyba

KONZULTACE ZDARMA

Souhlasím *