Jak investovat peníze aneb čemu se vyhnout?

Finanční poradce ostrava investiční poradce

Jak minimalizovat pravděpodobnost utrpení nevratné ztráty? Kde a jak investovat peníze? Jak maximalizovat šance pro dosažení udržitelných zisků? Jak při investování ovládat své emoce?

Jak investovat peníze?

Toto jsou věčné otázky oblasti investování. Cesta k rychlému zbohatnutí nevede přes nákup nových akcií. Nevede ani investováním do „žhavých“ titulů a do žhavých odvětví. Příkladem tomu může být internetová bublina v roce 1999, kdy internetové společnosti vydělávaly i několik desítek procent ročně. V té době všichni investovali do internetových společností a domnívali se, že akcie těchto společností budou růst do nekonečna. Kapitálový trh z těchto „investorů“ udělal gamblery. Všechno hezké někdy musí skončit. Ten kdo odhadl a včas akcie prodal, vydělal. Bohužel většině investorů se to nepovedlo a přišli o spoustu peněz.

Inteligentní investor musí  omezit své portfolio na akcie významných společností. Pokud se nechcete starat o výběr akcií, doporučuji investovat do podílových fondů. Jsou čtyři zásady, které byste měli dodržovat.

1. Vyhledávejte a svěřte své peníze renomovaným a velkým světovým investičním společnostem.

2. Investujte pravidelně, ve stejné výši.

3. Nechte si vytvořit finanční plán od investičního poradce,

4. Pokud se o nic nechcete starat, najděte si investičního poradce.

Dále se můžete setkat s investováním bez vstupních poplatků. Ano lze to. Bohužel to má háček, více v článku podílové fondy bez vstupního poplatku.

Čemu se v investování vyhnout?

OBCHODOVÁNÍ S TRHEM: tato metoda znamená nakupování v době, kdy trh roste a prodávání akcií, když trh klesá.

KRÁTKODOBÁ SELEKCE: jedná se o nákup akcií u kterých se předpokládá, že jejich zisky budou v budoucnu stoupat nebo nákup společností, které očekávají nějaký příznivý vývoj.

DLOUHODOBÁ SELEKCE: v tomto případě se akcie vybírají z historického hlediska, kdy se sleduje historický dlouhodobý růst a totéž se očekává do budoucnu ba do nekonečna.

 

Různé společnosti nabízí tzv. fondy životního cyklu jako doplněk portfolia. Proč jsou nevýhodné a drahé? Přečtěte si článek Fondy životního cyklu jsou dobré tak jako taxi pro neřidiče.

CHCI INVESTOVAT DO PODÍLOVÝCH FONDŮ

 

Co znamená „iluze peněz“?

Jaký je důvod přehlížení inflace? Psychologové nazývají tento jev „iluzí peněz“. O co jde? Pokud Vám někdo zvýší mzdu o 2%, kdy inflace byla 4%, zcela jistě se budete cítit velice dobře a nenapadne Vás, že jste na tom hůř. Anebo jiný případ. Banky budou nabízet úrok 8%, což je velice štědré do té doby, než se podíváte, že inflace je 10%. V obou případech reálně o peníze přicházíte! Tímto způsobem za 30 let reálně ztratíte polovinu peněz. Na učtu uvidíte 200.000 Kč, ale koupíte si za ně zboží v hodnotě 100.000 Kč, protože ty rohlíky, nafta a nájem bude dražší. Níže ve videu je vidět, kolik bude hodnota peněz za 5, 10, 15 let.

„Inflační eroze“ na nás působí ve velké tajnosti. Investujte tak, aby jste inflaci minimálně poráželi! Pokud si nevíte rady se skladbou portfolia, použijte formulář níže.

Praxe a zkušenosti, to je to co přináším. Působím ve financích téměř deset let. Za tu dobu jsem vytvořil přes tisíc finančních plánu a portfolií + miliony na vyplacených pojistných událostí. Každé mnou navrhované řešení je vytvořeno tak, jako bych ho navrhoval sám sobě, mé rodině nebo mým přátelům. Využijte mé zkušenosti i Vy.

Konzultace zdarma

Souhlasím*