Na český trh vstupuje studentská hypotéka. Jak ji využít?

Finanční poradce ostrava investiční poradce

Poslední dobou se množí dotazy na téma hypotéka a studenti. Jde to vůbec dohromady? Ano jde. Na český trh vstupuje produkt „studentská hypotéka“. Nabízí se otázka: Budou studenti takovou hypotéku vůbec potřebovat? Myslím, že studentská hypotéka může najít své místo na trhu.

Pokud se neorientujete v hypotečních pojmech, navštivte článek Vše co potřebujete vědět o hypotéce aneb hypoteční slovník.

Pokud se student dostane na školu, která je daleko od místa bydliště, může využít koleje. Nebo může využít bydlení v bytě společně s dalšími studenty a tím snížit náklady.

Pokud se Vám město a okolí, kde studujete líbí, můžete byt koupit na studentskou hypotéku a ostatní studenti Vám budou platit nájem. Po ukončení studia můžete byt dále pronajímat.

Studentská hypotéka je zajímavá z důvodu úrokového zvýhodnění a dnešních nízkých úrokových sazeb. Ovšem se na trhu najdou situace, kdy hypotéka s vyšší úrokovou sazbou je výhodnější než hypotéka s nižší sazbou, více v článku ZDE. Před nedávnem jsem napsal článek o tom jak celou hypotéku získat a její procesy v bance.

Finanční poradce ostrava investiční poradce

Studentská hypotéka v ČR? Která banka nabízí?

Vyplnit mezeru na trhu se rozhodla ČSOB. Uvidíme, zda se přidají ostatní banky nebo tento produkt zmizí z trhu.

U studentů je problém v podobě příjmu. Nemají mnohdy žádný příjem jako pracující člověk. ČSOB tuto věc vyřešila tak, že pokud chybí studentovi dostatečný příjem, bere jako spoludlužníka rodiče (pouze rodiče). Student se s rodiči sváže do doby, než bude mít adekvátní příjem. Myslím, že tímto je studentská hypotéka zajímavé řešení.

Studentská hypotéka a její výhody

Už jsem to zmínil, hlavní výhody hypotéky pro studenty je úroková sazba. Aktuálně nabízí banka slevu ve výši až 0,2%. Výběr fixace máte z pohyblivé sazby, ale také z pevných sazeb 1, 3, 5, 7 i více let. Vlastníkem financované nemovitosti může být student.

A co vy, máte doma studenta? Myslíte si, že studentská hypotéka je zajímavá ukázka toho, jak naučit děti investovat?

BUDOVAT A UDRŽET BOHATSTVÍ

INVESTIČNÍ PORADENSTVÍ,

KTERÉ FUNGUJE.