Finanční poradce ostrava investiční poradce

Na český trh vstupuje studentská hypotéka. Jak ji využít?

Poslední dobou se množí dotazy na téma hypotéka a studenti. Jde to vůbec dohromady? Ano jde. Na český trh vstupuje produkt „studentská hypotéka“.

Nabízí se otázka: Budou to studenti vůbec potřebovat? Myslím, že studentská hypotéka může najít své místo na trhu.

Pokud se student dostane na školu, která je daleko od místa bydliště, může využít koleje. Nebo může využít bydlení v bytě společně s dalšími studenty a tím snížit náklady.

Pokud se Vám město a okolí, kde studujete líbí, můžete byt koupit na studentskou hypotéku a ostatní studenti Vám budou platit nájem. Po ukončení studia můžete byt dále pronajímat.

Studentská hypotéka je zajímavá z důvodu úrokového zvýhodnění a dnešních nízkých úrokových sazeb. Ovšem se na trhu najdou situace, kdy hypotéka s vyšší úrokovou sazbou je výhodnější než hypotéka s nižší sazbou, více v článku ZDE. Před nedávnem jsem napsal článek o tom jak celou hypotéku získat a její procesy v bance.

Studentská hypotéka v ČR? Která banka nabízí?

Vyplnit mezeru na trhu se rozhodla ČSOB. Uvidíme, zda se přidají ostatní banky nebo tento produkt zmizí z trhu.

U studentů je problém v podobě příjmu. Nemají mnohdy žádný příjem jako pracující člověk. ČSOB tuto věc vyřešila tak, že pokud chybí studentovi dostatečný příjem, bere jako spoludlužníka rodiče (pouze rodiče). Student se s rodiči sváže do doby, než bude mít adekvátní příjem. Myslím, že tímto je studentská hypotéka zajímavé řešení.

 

NÁVRH HYPOTÉKY - ZDARMA

 

Studentská hypotéka a její výhody

Už jsem to zmínil, hlavní výhody hypotéky pro studenty je úroková sazba. Aktuálně nabízí banka slevu ve výši až 0,2%. Výběr fixace máte z pohyblivé sazby, ale také z pevných sazeb 1, 3, 5, 7 i více let. Vlastníkem financované nemovitosti může být student.

A co vy, máte doma studenta? Myslíte si, že studentská hypotéka je zajímavá ukázka toho, jak naučit děti investovat?

Na závěr ještě přidávám odkaz na to, jak hypotéku získat a její procesy v bance.

Jsem nezávislý finanční poradce s praxí téměř deset let, kterému nikdo nediktuje co má sjednávat a v jakém rozsahu. Moji klienti očekávají relevantní, objektivní a odborné informace, proto se neustále vzdělávám, abych se udržel na vrcholu své profese. Spokojenost klientů je pro mě důležitá, proto se zabývám dlouhodobým servisem - srovnávám, kontroluji, informuji, analyzuji ..., na čem se domluvíme, to platí. To mě staví na úroveň Vašeho partnera.

KONZULTACE ZDARMA

Souhlasím*