Finanční poradce ostrava investiční poradce

Hypotéka: Jak využít refinancování hypotéky?

Pokud patříte mezi lidi, kterým hypotéka leží na bedrech a v nejbližší době vám končí období fixace, tento článek by vám mohl pomoci. Moji rodiče mi vždycky říkali: „Nepůjčuj si nikdy peníze, nesmíš dlužit nikomu ani korunu“. Byla to zajímavá rada, nicméně realita je jiná. Jak se správně zachovat při refinancování hypotéky?

Jak na refinancování hypotéky?

Při refinancování hypotéky máte tři možnosti, jak se zachovat.

První část lidí dá na rady rodičů a při refinancování hypotéky uhradí část dluhu, zkrátí dobu splácení a tím hypotéku rychleji zaplatí.

Druhá skupina lidí akceptuje nabídku své stávající banky a pokračuje ve splátkách hypotéky.

Třetí část lidí využije práci finančního poradce, který poptá ostatní banky a dokáže tak snížit splátky a úroky.

Hlavní rozdíl je v tom, že díky zkušenostem a komunikaci s více bankami, nastane „boj o klienta“. Klient takto ušetří na splátce i několik tisíc korun měsíčně, pokud víte, jak s bankami jednat a máte v bance ty správné vazby a kontakty. Tížený efekt celého refinancování je však investiční část, kdy klient ušetřené peníze neutratí, ale investuje. Tyto peníze mu mohou zabezpečit důchodový život.

Ovšem jsou také lidé, které celý proces získání hypotéky teprve čeká a nejsou si jisti, jak to funguje. Přečtěte si článek jak získat hypotéku a její procesy v bance.

 

NÁVRH HYPOTÉKY - ZDARMA

 

Hypotéka v číslech

Níže v tabulce vidíte efekt snížení úrokových sazeb, zachování doby splácení a investování volných peněz ihned, po dobu 20 let (žlutý sloupec). Pokud si snížíte dobu splácení na 15 let, bude splátka hypotéky 15.010 Kč. Peníze k investování budete mít až po zaplacení hypotéky, tedy po 15-ti letech.

Pokud se rozhodujete, která varianta je pro Vás nejvýhodnější, tak rozdíl v ceně rozhodnutí je více jak 1 milion korun.

Hypotéka JPEG

Nehledě na to, že v dnešní době stát nabízí půjčku pro mladé, což je úvěr, který má své podmínky, výhody a nevýhody. Více v článku Půjčka od státu, pro mladé, na bydlení? Ano, ale je hypotéka výhodnější?

Jsem nezávislý finanční poradce s praxí téměř deset let, kterému nikdo nediktuje co má sjednávat a v jakém rozsahu. Moji klienti očekávají relevantní, objektivní a odborné informace, proto se neustále vzdělávám, abych se udržel na vrcholu své profese. Spokojenost klientů je pro mě důležitá, proto se zabývám dlouhodobým servisem - srovnávám, kontroluji, informuji, analyzuji ..., na čem se domluvíme, to platí. To mě staví na úroveň Vašeho partnera.

KONZULTACE ZDARMA

Souhlasím*