Co mají společného E&S, Phoenix Investor a Partner Bank? Zkušenosti, recenze

Starého psa novým kouskům nenaučíš. Přísloví, na které si vždy vzpomenu, když vidím stejné lidi, ale jinou společnost. Ne jednou jsem byl napálen, když jsem si na eshopu objednal produkt, který mi ve finále nebyl doručen. Následně jsem zjistil, že se jedná o eshop, který byl založen těmi samými lidmi, kteří již v minulosti zkrachovali a zakládají nové a nové společnosti se stejným stylem podnikání.

Na českém trhu existuje mnoho společností, které nabízí investiční poradenství a investování do fondů. V době, kdy Ertrag & Sicherheit působil na českém trhu, jsem se mnohdy divil jak nabídky investování do podílových fondů prezentují. Proto jsem se rozhodl napsat článek Ertrag: Výnos a poplatky, které svět neviděl, ve kterém jsem vše popsal a informoval veřejnost.

ČNB firmě E&S udělila pokutu (více ZDE), která po čase krachuje a ukončuje činnost.

Ovšem bývalí poradci musí někde pracovat, proto přecházejí do jiných společností, které se zabývají poradenstvím. Ve větší míře se jedná o firmy Phoenix InvestorPartner Bank, kde poradci přestupují. A je to již nějaký pátek co poradci přestoupili do výše zmíněných firem a já jsem za tu dobu zaznamenal situaci, která je společná pro obě firmy.

Oni jsou ti špatní

Volají mi čtenáři mých článku a bavíme se o nabídkách a zkušenostech ohledně investování. Ve většině případů se setkávám s jedním příběhem, který se opakuje a bývalí poradci E&S jej používají. O co jde?

Když jim investor položí otázku: „No dobrá tedy, ale proč bych měl investovat s vámi? Proč bych měl věřit společnosti, která vychází z poradců z krachující společnosti?

Poradce odpoví, že právě jeho společnost (Phoenix Investor resp. Partner Bank) je tvořena z těch poradců, kteří svou činnost dělali kvalitně. Ta druhá společnost je tvořena z hamižných poradců rebelů, kteří dělali rozbroje a svou práci dělali nekvalitně.

Největší paradox je ten, že společnost E&S se prezentovala tím, že své poradce skvělé vzdělává a mají odbornost, kterou by jim ostatní společnosti mohli závidět – nemyslím si.

Jediné vím jistě. Přirovnám to k jednomu příběhu.

Chci si koupit auto, půjdu k jednomu prodejci v sousedství a auto si tam koupím. Zároveň podepíši pravidelnou návštěvu servisu. Ovšem spolupráce nefunguje, servis je drahý a navíc mám s vozem neustále problémy. Za nějakou dobu prodejce podnikaní zruší, protože má dluhy a lidé si stěžují na kvalitu služeb. Ten samý prodejce si otevře novou firmu s prodejem a servisem aut. Otázka zní: půjdu si k němu koupit nové auto? Určitě ne, v žádném případě.

Přeji vám mnoho úspěchu při výběru investičního a finančního poradce.

Chcete se poradit?

Nevíte si rady a chcete znát odborný názor - napište si o nezávaznou konzultaci.