Co mají společného E&S, Phoenix Investor a Partner Bank? Zkušenosti, recenze

Mnoho. Starého psa novým kouskům nenaučíš. Přísloví, na které si vždy vzpomenu, když vidím stejné lidi, ale novou společnost. Ne jednou jsem byl napálen, když jsem si na eshopu objednal produkt, který mi ve finále nebyl doručen. Následně jsem zjistil, že se jedná o eshop, který byl založen těmi samými lidmi, kteří již v minulosti zkrachovali a zakládají nové a nové společnosti se stejným stylem podnikání.

Na českém trhu existuje mnoho společností, které nabízí investiční poradenství a investování do podílových fondů. V době kdy Ertrag & Sicherheit působil na českém trhu jsem se mnohdy divil, jak nabídky investování do podílových fondů prezentují. Proto jsem se rozhodl napsat článek Ertrag: Výnos a poplatky, které svět neviděl, ve kterém jsem vše popsal a informoval veřejnost. Dnes je situace taková, že společnost E&S dostala pokutu od ČNB, je v úpadku a na českém trhu poradenství již neposkytuje.

Ovšem bývalí poradci musí někde pracovat. Proto vznikají nové společnosti jako je Phoenix Investor a Partner Bank (Vion). Někteří poradci skončili investiční činnost úplně, ostatní vstoupili buď do Phoenix Investor nebo Partner Bank (Vion). Je to již nějaký pátek co společnosti fungují a já jsem za tu dobu zaznamenal situaci, která je společná pro obě firmy.

Oni jsou ti špatní

Když mi volají čtenáři mých článku, setkal jsem se s jedním příběhem, který se opakuje a bývalí poradci E&S jej používají. Když se je investor zeptá na to, co se stalo v ES a proč by měl investovat u nich, tak poradce (a je jedno ze které společnosti, zda Partner Bank nebo Phoenix Investor) odpoví, že právě jeho společnost je tvořena z těch poradců, kteří svou činnost dělali kvalitně. Ta druhá společnost je tvořena z poradců rebelů, kteří dělali rozbroje a svou práci dělali nekvalitně.

Možná, že někdo tomu uvěří, já ne.

Finanční krize se blíží, připravte se na ni.

Jediné vím jistě. Přirovnám to k jednomu příběhu.

Chci si koupit auto, půjdu k jednomu prodejci v sousedství a auto si tam koupím. Zároveň podepíši pravidelnou návštěvu servisu. Ovšem spolupráce nefunguje, servis je drahý a navíc mám s vozem neustále problémy. Za nějakou dobu prodejce podnikaní zruší protože má finanční problémy, dluhy, lidi si stěžují na kvalitu služeb atd. Ten samý prodejce si otevře novou firmu s prodejem a servisem aut. Otázka zní: půjdu si k němu koupit nové auto?

Určitě ne, v žádném případě.

Investování je o budování důvěry mezi poradcem a klientem. Investiční portfolio tvořím za účelem dlouhodobé spolupráce a proto je nutné dělat práci poctivě vč. pravidelného servisu.  K tomu aby poradce mohl dělat práci kvalitně potřebuje znalosti, zkušenosti, zázemí, platformu, informační servis a neustále se vzdělávat. A právě to jsou předpoklady pro úspěšné investiční poradce, kteří vytváří úspěšné strategie a správně diverzifikovaná investiční portfolia. Máte-li zájem o takové portfolio, využijte služby INVESTIČNÍ PORTFOLIO NA MÍRU.

Ovšem nechápu malé procento lidí, kteří si objednají tu samou službu u nových společností a auto si koupí. Možná je to rodina nebo kamarád. Pravda, to může být jedno z lákadel.

Přihlaste se k odběru informací, které hýbou světem.

Více rad a tipů budete dostávat do vašeho emailu a žádná novinka vám neunikne.