Jak nastavit životní pojištění hypotéky za 181 korun měsíčně?

Finanční poradce ostrava investiční poradce

Proč vznikl tento článek? To vše díky zkušenosti. Volá mi klient, že na mě dostal kontakt a potřeboval by pomoc s pojištěním k hypotéce, které po něm vyžadovala banka. Tento klient, říkejme mu Pepa, si udělal srovnání na internetu, dále kontaktoval pojišťovny, ať mu udělají nabídku pojištění hypotéky. Věděl přesně co chce, požadoval pojistit proti úmrtí a invaliditě třetího stupně, vše na 1.000.000 Kč. Stejnou nabídku pojištění jsem zpracoval Pepovi také já a vzhledem k tomu, že rozdíly nabídek byly více jak 300 korun měsíčně, rozhodl jsem se napsat tento článek.

100 lidí, 100 chutí a 100 rozdílných návrhů v pojištění hypotéky.

Když zadáte tu samou práci sta lidem, dostanete 100 rozdílných řešení. V případě nastavení životního pojištění k hypotéce, byl rozdíl 308 korun měsíčně. Možná, že si řeknete: „to jsou drobné“. Jenže za rok už je to 3.696 Kč. A pokud byste peníze investovali na 30 let, tak budete mít 433.832 Kč. Takže ve skutečnosti nepřicházíte o 308 korun, ale o více jak 400 tisíc!

Jak nastavit pojištění hypotéky?

V čem je zakopaný pes, že jedna nabídka říká 489 korun měsíčně a jedna říká 181 korun měsíčně?

V nastavení pojištění!

Fígl je v tom, že pokud chceme splácet hypotéku, tak každou splátkou se nám snižuje dlužná částka. Proto také pojištění hypotéky nastavíme s klesající pojistnou částkou. Na začátku splácení hypotéky dlužíme 1 milion, v polovině splácení úvěru dlužíme pouze půl milionu korun. A proto nastavím pojištění s klesající pojistnou částkou. Tímto nastavením stojí pojištění hypotéky pro úmrtí a invaliditu 181 korun měsíčně.

Ale tím to ještě nekončí. Co říkají pojistné podmínky a jejich výluky? To až někdy v dalším článků 😉

Patříte mezi lidi, kteří budou řešit refinancování hypotéky, přečtěte si článek s radami Jak využít refinancování hypotéky.

Jsem člověk, kterému záleží na tom, aby svou práci odvedl skvěle. Mým cílem je, aby klienti ve mě našli profíka, na kterého se mohou spolehnout. Téměř deset let se zabývám financemi, natáčím vzdělávací videa, píši články z oboru hypoték, pojištění a investování.

Konzultace zdarma