Semináře a setkání s Neo Finances. Jak to vidím já?

Na finančním trhu existuje několik společnosti, které nabízí finanční poradenství. Většina firem funguje tak, že si své poradce vybírá a nedělají „masový“ nábor. Na českém trhu existují společnosti, které svou práci dělají jinak, např. Neo Finances. Tyto firmy dělají semináře, kde školí lidi, aby se z nich v budoucnu stali poradci nebo spotřebitelé produktů. Tak či tak, vzdělávací společnost vždy vydělá. Pojďme se na tyto společnosti podívat, ukáži vám můj osobní pohled a vlastní názor, jak by finanční poradenství melo vypadat.

Co je cílem setkání Neo Finances?

Každý pracující člověk, který vydělává peníze, má rodinu a splácí hypotéku, řeší také jak sebe a rodinu ochránit a jak nechat peníze vydělávat. A samozřejmě chce pro sebe, svou rodinu a své peníze, jen to nejlepší. Dá se předpokládat, že každý z nás někdy narazil na nepoctivého finančního poradce. A právě na to semináře od společnosti Neo Finances cílí.

Cílem semináře je informovat návštěvníky o finančních produktech, vybudovat si s návštěvníky vztah a získat si jejich důvěru. Několikrát návštěvník uslyší, že jedině on svým penězům rozumí nejlépe a jedině návštěvník si může sjednat ty nejlepší produkty (doufám, že v budoucnu podobně nebudou probíhat návštěvy u doktora – jedině vy, paciente, si můžete nejlépe zasádrovat zlomenou nohu).

„Copak se lze stát chirurgem za víkend? Finančním poradcem ano“.

Během čtyř hodin se dozvíte informace, díky kterým „získáte znalosti“ pro správné nastavení finančních produktů. A pokud ne, nadřízený vám s tím pomůže. Otázka je, jaké znalosti a praxi má nadřízený a proč doporučením věřit. Důvěřuj, ale prověřuj. Zkrátka během čtyř hodin (a dalšího vzdělávání) získáte znalosti, které kvalitní finanční poradce získává několik let.

Provize až na prvním místě

Hlavní motiv (tak to vidím já) pro návštěvu semináře Neo Finances je výdělek. Občane, pojď si něco za 1.500 korun poslechnout, „zjistíš“, kde ve finančních produktech jsou háčky, sjednáš si je sám a získáš provizi pro sebe a svou rodinu. Můj osobní názor je, že něco podobného už tu již v minulosti bylo, ZFP akademie. Nevím jestli je náhoda, ale podstatná část poradců v Neo Finances pochází ze ZFP akademie.

Tyto semináře jsou prezentovány jako informační setkání, kde se o finančních produktech dozvíte něco, co ještě nevíte a co vám finanční poradce nebo instituce schválně zamlčují.

Tváří se tajemně, říkají že všichni poradci a zprostředkovatelé dělají svou práci špatně (viz video o odhalte opičáka) a zároveň je vám podsouváno, že bez tohoto vzdělání nemůžete mít kvalitní pojištění nebo výnosné portfolio. S čímž zásadně nesouhlasím.

Když se podíváte na web společnosti Neo finances, zjistíte krásné příběhy o finanční nezávislosti, úspěchu, pocitu naplnění a štěstí. Zjistíte, že mladý klučina si díky společnosti vydělal na dvě auta, dům a luxusní dovolené. Ovšem po detailnějším zkoumání zjistíte, že pracuje ve společnosti od března 2019.

Jaký výnos mají programy Conseq Horizont a Active Invest?

Všichni lžou, jenom Neo Finances to myslí upřímně a poctivě

Na společnosti Neo Finaces se mi líbí jedna věc: marketing. Cílí na chamtivost lidí, která má úspěch. Říkají, občane jedině ty si můžeš sjednat výhodné produkty, pojď si něco poslechnout a pokud se ti to bude líbit, tak si to sjednáš sám a ještě na tom vyděláš.

Neo Finances se staví do role Robina Hooda, kde ostatní zprostředkovatelé nemluví pravdu, účelně zamlčují informace a jedině Neo Finances to myslí s vámi dobře a poctivě. Občane, sjednej si pojištění, hypotéku a tady investuj peníze, získej provizi za své pojištění (a další), chceš-li si v tomto oboru vydělávat, přiveď další lidi, které ti věří a získej na nich provizi. Kamarádům se NE říká těžko.

Kolik vydělává penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření?

S trochou nadsázky si troufnu spekulovat, pokud takový systém vymyslí právníci, doktoři, mechanici, pak použiji větu z filmu Pelišky: „A nebudou mít co žrát“.

To vše je možné díky legislativě, která tento postup umožňuje, bez odpovědnosti. Když to převedu na jiný obor, třeba advokáti. Poslechněte si čtyř hodinovou prezentaci o právu a poté jako advokát zastupujte člověka u soudu. Což není možné. Ve financích je to možné, protože odpovědnost je zde minimální. My jsme tě „proškolili“, ty sis to sjednal, získal si provizi, stěžovat si za X let nebudeš.

Jaká je správná cesta?

A já se ptám: jsou semináře Neo Finances ta správná cesta, která by měla ve finančním poradenství fungovat? Cílit na chamtivost lidí a pocit, že všichni ostatní vás okrádají či lžou? Cílit na to, že jedině vy můžete být svým poradcem, kde během X vzdělávacích hodin z vás bude uvědomělý a racionální člověk, který si bude schopen nastavit kvalitní finanční plán, určit si kolik peněz a kde odkládat či dokonce budete schopni si nastavit kvalitní pojištění bez zbytečných výluk, omezení a drahých poplatků?

Ve videu společnosti Neo Finances se říká, že nemají v plánu produkovat profesionální finanční poradce, ale myslí si, že nejlepším poradce pro každého je on sám. Pokud Neo Finances nemá profesionály, tak kdo jim radí? Mé doporučení: důvěřujte, ale prověřujte.

To je mů osobní názor a pocit na dění kolem společnosti Neo Finances. Určitě ve společnosti jsou lidé, kteří jsou kvalitní a kompetentní – hledejte je.

Disclamer č. 1: Článek nemá být brán jako osobní útok na uvedenou společnost a poradce. Nerad bych, aby text vyzněl jako disrespekt oproti poradcům, kteří pro společnost pracují a jak věřím, dělají svou práci upřímně, jak nejlépe dovedou a jak nejlépe je jim to umožněno. Cílem článku je nicméně ohradit se proti nepravdám a narovnat nevyhovující informační situaci okolo finančního poradenství.

Chcete se poradit?

Nevíte si rady a chcete znát odborný názor - napište si o nezávaznou konzultaci.