Jak nastavit životní pojištění hypotéky za 181 korun měsíčně?

Finanční poradce ostrava investiční poradce

Proč vznikl tento článek? To vše díky zkušenosti. Volá mi klient, že na mě dostal kontakt a potřeboval by pomoc s pojištěním k hypotéce, které po něm vyžadovala banka. Tento klient, říkejme mu Pepa, si udělal srovnání na internetu, dále kontaktoval pojišťovny, ať mu udělají nabídku pojištění hypotéky. Věděl přesně co chce, požadoval pojistit proti úmrtí a invaliditě třetího stupně, vše na 1.000.000 Kč. Stejnou nabídku pojištění jsem zpracoval Pepovi také já a vzhledem k tomu, že rozdíly nabídek byly více jak 300 korun měsíčně (tedy 3.600 Kč ročně), rozhodl jsem se napsat tento článek.

Nutno říct, že Pepa proces získání hypotéky má úspěšně za sebou, pokud vy ještě ne, inspirujte se v článku jak získat hypotéku a její procesy v bance.

Rozdíl 308 Kč měsíčně v pojištění hypotéky.

Když zadáte tu samou práci sta lidem, dostanete 100 rozdílných řešení. V případě nastavení životního pojištění k hypotéce, byl rozdíl 308 korun měsíčně. Možná, že si řeknete: „to jsou drobné“. Jenže za rok už je to 3.696 Kč. A pokud byste peníze investovali na 30 let, tak budete mít 433.832 Kč. Takže ve skutečnosti nepřicházíte o 308 korun, ale o více jak 400 tisíc!

CHCI KVALITNÍ ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Nehledě na to, že v dnešní době stát nabízí půjčku pro mladé, což je úvěr, který má své podmínky, výhody a nevýhody. Více v článku Půjčka od státu, pro mladé, na bydlení? Ano, ale je hypotéka výhodnější?

 

Jak nastavit pojištění hypotéky?

V čem je zakopaný pes, že jedna nabídka říká 489 korun měsíčně a jedna říká 181 korun měsíčně?

V nastavení pojištění!

Fígl je v tom, že pokud chceme splácet hypotéku, tak každou splátkou se nám snižuje dlužná částka. Proto také pojištění hypotéky nastavíme s klesající pojistnou částkou. Na začátku splácení hypotéky dlužíme 1 milion, v polovině splácení úvěru dlužíme pouze půl milionu korun. A proto nastavím pojištění s klesající pojistnou částkou. Tímto nastavením stojí pojištění hypotéky pro úmrtí a invaliditu 181 korun měsíčně.

Ale tím to ještě nekončí. Co říkají pojistné podmínky a jejich výluky? To až někdy v dalším článků 😉

Je nutné při podpisu smlouvy prostudovat pojistné podmínky. Stejné to je u úrazového pojištění, kde jsou oceňovací tabulky, více jsem o tom psal v článku Oceňovací tabulky a úrazové pojištění – nerozlučná dvojka.

Patříte mezi lidi, kteří budou řešit refinancování hypotéky, přečtěte si článek s radami Jak využít refinancování hypotéky.

Praxe a zkušenosti, to je to co přináším. Působím ve financích téměř deset let. Za tu dobu jsem vytvořil přes tisíc finančních plánu a portfolií + miliony na vyplacených pojistných událostí. Každé mnou navrhované řešení je vytvořeno tak, jako bych ho navrhoval sám sobě, mé rodině nebo mým přátelům. Využijte mé zkušenosti i Vy.

Konzultace zdarma

Souhlasím*