Jak nastavit životní pojištění hypotéky a ušetřit více jak 300 Kč měsíčně?

Proč vznikl tento článek? To vše díky zkušenosti. Volá mi klient, že na mě dostal kontakt a potřeboval by pomoc s pojištěním k hypotéce, které po něm vyžadovala banka. Tento klient, říkejme mu Pepa, si udělal srovnání na internetu, dále kontaktoval pojišťovny, ať mu udělají nabídku pojištění hypotéky. Věděl přesně co chce, požadoval pojistit proti úmrtí a invaliditě třetího stupně, vše na 1.000.000 Kč. Stejnou nabídku pojištění jsem zpracoval Pepovi také já a vzhledem k tomu, že rozdíly v platbě za to samé pojištění bylo více jak 300 korun měsíčně (tedy 3.600 Kč ročně), rozhodl jsem se napsat tento článek.

Nutno říct, že Pepa proces získání hypotéky má úspěšně za sebou, pokud vy ještě ne, inspirujte se v článku jak získat hypotéku a její procesy v bance.

Rozdíl 308 Kč měsíčně v pojištění hypotéky.

Když zadáte tu samou práci sta lidem, dostanete 100 rozdílných řešení. V případě nastavení životního pojištění hypotéky, byl rozdíl 308 korun měsíčně. Možná, že si řeknete: „to jsou drobné“. Jenže za rok už je to 3.696 Kč. A pokud byste peníze investovali na 30 let, tak budete mít 433.832 Kč. Takže ve skutečnosti nepřicházíte o 308 korun, ale o více jak 400 tisíc!

Nehledě na to, že v dnešní době stát nabízí půjčku pro mladé, což je úvěr, který má své podmínky, výhody a nevýhody. Více v článku Půjčka od státu, pro mladé, na bydlení? Ano, ale je hypotéka výhodnější?

Jak nastavit pojištění hypotéky?

V čem je zakopaný pes, že jedna nabídka říká 489 korun měsíčně a jedna říká 181 korun měsíčně? V nastavení pojištění!

Fígl je v tom, že pokud chceme splácet hypotéku, tak každou splátkou se nám snižuje dlužná částka. Proto také pojištění hypotéky nastavíme s klesající pojistnou částkou. Na začátku splácení hypotéky dlužíme 1 milion, v polovině splácení úvěru dlužíme pouze půl milionu korun. A proto nastavím pojištění s klesající pojistnou částkou. Tímto nastavením stojí pojištění pro úmrtí a invaliditu 181 korun měsíčně.

Také u pojištění hypotéky Je nutné před podpisem smlouvy prostudovat pojistné podmínky. Stejné to je u úrazového pojištění, kde jsou oceňovací tabulky, více jsem o tom psal v článku Oceňovací tabulky a úrazové pojištění – nerozlučná dvojka.

Chcete se poradit?

Nevíte si rady a chcete znát odborný názor - napište si o nezávaznou konzultaci.