Práce finančního poradce v ČR nemá dobré jméno. Pokud si vyberete špatného a nekvalitního poradce, můžete v budoucnu přijít o hodně peněz. V dnešním článku se podíváme na to, které situace vám napoví, abyste si hledali kvalitního nového finančního poradce a „starému“ dali sbohem.
Představte si situaci, kdy Vás čeká operace. Nechali byste se operovat doktorem, kde inkoust na diplomu je ještě mokrý? Já určitě ne. Nenechte nekvalitního finančního poradce, aby vám hospodařil s Vašimi vydělanými penězi.
Špatný finanční poradce se zeptá, ale nenaslouchá. Co z toho může vzniknout?
Požadavek klienta bude spořit si na koupi auta a našetřit nějaké peníze na vybavení domu. Špatný finanční poradce se neobtěžuje s počítáním a na první schůzce ihned vnutí životní pojistku, protože to má každý. Dále uzavře penzijní připojištění protože se to hodí. Takto nevypadá přístup kvalitního poradce.
Každá mince má dvě strany. Když se řekne to dobré, musí se říct i to špatné. Neexistuje produkt, který by byl univerzální a nejlepší na vše. Ptejte se na výhody i nevýhody a buďte informováni.
Pane kliente, toto pojištění musíte mít! Když budete měsíc nemocní, dostanete sta tisíce. Když budete potřebovat peníze, sáhnete do pojistky, kde se Vám peníze zhodnocují nejlépe ze všech produktů.
Pokud toto uslyšíte, vyžeňte poradce z baráku. Dokonce jsem se setkal s případem, kdy poradce garantoval 12% roční výnos v investičním životním pojištění. Od takových poradců utíkejte.
Chcete se poradit?
Nevíte si rady a chcete znát odborný názor - napište si o nezávaznou konzultaci.