V čem vám může finanční poradce pomoci? Potřebujete ho?

finanční poradce

Finanční poradce by měl pomáhat a radit. Dle mého názoru se jedná o člověka, který oborem financí již něco zažil, nastudoval o ní vše podstatné a jeho vědomosti jsou v dostatečné míře umocněny mírou praxe a osobními zkušenostmi. Takže je schopen u každé navrhované varianty detailně sdělit jejich výhody a nevýhody. Máte již svého finančního poradce? A není to zbytečné?

Finanční poradce? „Zbytečné“!

Lidé když hledají odborníka v oblasti práva, nepřemýšlí nad tím, zda se jim to vyplatí či nikoliv, automaticky vědí, že si právníka najdou a najmou. Bohužel při řešení jiných odborných otázek jsou ochotni si sami počítat daně dle příručky v novinách, opravovat auto nebo dokonce určovat svou nemoc pomocí Googlu, či se učit novým jazykům bez lektora. Někteří raději pročtou na webu diskuze okolo financí, aby na základě toho upravovali a rušili se ztrátou své finanční produkty, aniž by raději hledali kvalitní finanční poradce.

S finančním poradce nebo bez?

Výsledky hospodaření s penězi bez poradce bývají častokrát zcela nesrovnatelné s těmi, jichž dosahují ti, kteří si finanční poradce, trenéra, automechanika či doktora vyhledali. Je přece bláznivé prokousávat se tím, co již někdo dávno prokousal, a navíc během své cesty nashromáždil i velké množství užitečných zkušeností, které vám může předat. Pokud narazíte na zkušeného finančního poradce, vydaných peněz nebudete nikdy litovat a z pravidla vás to bude stát méně peněz než když zvolíte nevhodný a drahý produkt.

Myslím si, že v dnešním světě Googlu a internetu je každý z nás schopen si kolem peněz zajistit určité věci sám.

Jaká je přidaná hodnota finančního poradce?

Přidaná hodnota finanční poradce v pojištění je v tom, že díky zkušenostem poradce zná pojistné podmínky a klienta o nich informuje. Klient nemusí nic vyhledávat a studovat, protože rozdíly v pojistném plnění jsou značné! Dále při řešení pojistných událostí se klient nemusí o nic starat, nic hledat, nemusí studovat pojistné podmínky, aby při nahlášení události nic nezanedbal. Není nic lehčího než zvednout telefon a poradce vše zajistí.

Přidaná hodnota finanční poradce u investování je ta, že chcete-li mít kvalitní diverzifikované investiční portfolio (přehnaná diverzifikace může škodit) a nechcete se probírat různými strategiemi, které Vás o peníze mohou připravit, není nic lehčího než vybrat kvalitního poradce, který Vás investováním provede. Ušetříte tak spousty času a peněz. Tento poradce Vás mimo jiné chrání, abyste pod vlivem emocí nedělali špatná rozhodnutí.

Přidaná hodnota poradce při vyřizování hypotéky je, že finanční poradce umí s bankami vyjednat lepší podmínky či úrokovou sazbu a ví, jak banky motivovat, aby klientovi lepší podmínky daly. Nehledě na to, že bankovní poradci jsou motivováni k tomu, aby klientům prodaly služby, které klient nepotřebuje, ale bankovním poradce z toho má větší ohodnocení. S finančním poradcem tyto nepotřebné služby nedostanete.

Nehledě na to, že v dnešní době stát nabízí půjčku pro mladé, což je úvěr, který má své podmínky, výhody a nevýhody. Více v článku Půjčka od státu, pro mladé, na bydlení? Ano, ale je hypotéka výhodnější?

V dnešní době je vhodné mít finančního poradce, který díky znalostí a zkušeností je obeznámen s naší situaci a v případě potřeby poradí. Stejně jako například lékař, právník nebo automechanik. Aby se člověk stal lékařem nebo právníkem, taky musí nejdřív něco nastudovat a mít praxi, aby mohl lidem kvalitně radit a pomáhat. Obdobné je to u finančního poradce. Myslím si, že není pro mě výhodné „montovat“ se do něčeho čemu nerozumím, ale naopak je výhodnější svěřit se do rukou kvalitního poradce, který se orientuje na finančním trhu.

Představte si situaci, kdy nevyhledáte poradce a vše si zřídíte sami. Pro laika je nemožné v oboru financí nastudovat vše. Mnohdy se stává, že lidé hledají finančního poradce v době, kdy už je pozdě. Kvalitní a zkušený poradce vás a vaši rodinu ochrání proti „ztroskotání“.

Jak poznat kvalitní finanční poradce?

  • Dobrý finanční poradce by měl vždy detailně zanalyzovat vaši finanční situaci a pochopit, jaké cíle požadujete a s jakým záměrem.
  • Měl by dobře pochopit vaše příjmy a výdaje, dále by měl vypracovat finanční plán s ohledem na váš majetek, cíle a možnosti.
  • Kvalitní finanční poradce nikdy na první schůzce nenabízí řešení, nehodnotí konkurenci ani jednotlivé produkty.
  • Snaží se klientovi ukázat, že utrácet peníze není to hlavní, ale chce, aby klient v čase bohatl a rostl mu majetek.
  • Finanční poradce by se měl stát pro klienta rádcem, nikoliv pouze poslouchat jeho přání a snažit se je naplnit.
  • Měl by mít široké portfolio produktů, neměl by nabízet pouze jednu značku (instituci), aby mohl vytvářet dostatečně variabilní nabídku.
  • Kvalitní finanční poradce by měl budit dojem spolehlivého člověka, kterému byste se neobávali svěřit své peníze.
  • Doporučuji finanční poradce pozorně poslouchat ať „nekáže vodu a nepije víno“. Klidně se zeptejte na produkty, které sám využívá a proč.
  • Dejte na první dojem a chtějte znát historii poradce, abyste nenaletěli poradci, který se financemi zabývá teprve několik měsíců
  • Finanční poradce by měl mít pro své klienty připravený servis v podobě řešení pojistných událostí, u investic výroční schůzky apod.

 

Záruka kvality? Ani náhodou!

Titul finanční poradce by měl být zárukou kvality. Bohužel vše je o lidech, neexistuje obor, který by měl 100% pozitivní pověst. Ale díky nízkým odborným požadavkům vstupu do odvětví a upřednostňování kvantity před kvalitou, generuje trh více nekvalitních poradců než těch kvalitních. Nalézt toho správného doktora přes finance nemusí být úplně tak snadné, ale vyplatí se v hledání kvalitního finančního poradce vytrvat.

 

Najděte si vašeho finančního poradce, který Vám pomůže

Nechtějte tedy rozhodovat o svých financích na základě diskuzí na webu. Sjednejte si schůzku s finančním poradcem, který vám pomůže správně se rozhodnout, připraví vám různé možnosti řešení, jejich výhody a nevýhody, ukáže vám jak se svými penězi zacházet a navrhne i vhodné rozložení vašich investic.

Poodhalí vám, jak bude vypadat vaše budoucnost, pokud se budete chovat podle různých scénářů hospodaření. Není žádným tajemstvím, že i dobré příjmy a nashromážděný majetek se mohou rychle rozplynout, pokud se budete rozhodovat na základě emocí.

Kvalitní finanční poradce by měl díky svým zkušenostem tyto emoce korigovat a navrhovat správná řešení. Finanční poradce bez zkušeností vám bude dávat rady, které vás připraví o spousty peněz.

Máte otázku? Řešíte nějaký problém, se kterým by vám finanční poradce mohl pomoci? Využijte formulář níže a já se Vám ozvu. Určitě společně najdeme řešení.

Praxe a zkušenosti, to je to co přináším. Působím ve financích téměř deset let. Za tu dobu jsem vytvořil přes tisíc finančních plánu a portfolií + miliony na vyplacených pojistných událostí. Každé mnou navrhované řešení je vytvořeno tak, jako bych ho navrhoval sám sobě, mé rodině nebo mým přátelům. Využijte mé zkušenosti i Vy.

Konzultace zdarma

Souhlasím*