Pojištění úmrtí / smrti

Za svou téměř desetiletou praxi jsem viděl několik pojistných smluv, ze kterých by pojišťovna v případě smrti nevyplatila ani korunu.

80% těchto smluv bylo sjednáno tak, že lidé měly pojištění smrti pouze s důvodu úrazu.

COŽ JE ŠPATNĚ!

Aby pojištění správně plnilo svou funkci, je třeba nastavit riziko smrti z jakékoli příčiny (nemoc + úraz). Pojistná částka a správné nastavení by mělo odpovídat příjmu pozůstalých s přihlédnutím na vdovský a sirotčí důchod, což málo poradců dělá. Vlivem toho lidé platí zbytečně velké částky, které nemusí.

Obecně doporučuji vypočítat zajištění rodiny na dobu 3 let.

Proto má rada zní.

Sjednejte si pojištění úmrtí z jakékoli příčiny a věnujte čas správnému výpočtu pojistné částky.

Co mají společného pojištění úmrtí z důvodu úrazu a havarijní pojištění proti střetu s Bugati Veyron?

Někteří si myslí, že pokud mají pojištěno úmrtí (smrt) úrazem, tak jsou skvěle pojištěni.

Bohužel opak je pravdou, statistiky hovoří jasně. Pojištění smrti úrazem je velice levné a hlavně nedostatečné.

Pojištění smrti úrazem je stejné, jako by pojišťovny vymyslely havarijní pojištění pouze při střetu s Bugati Veyron. Při střetu s ostatními vozidly by nezaplatily ani korunu.

Realita je jiná.

Díky televizi máme pocit, že úraz hrozí častěji. Pro televizi a její sledovanost je zajímavější lidem sdělit, že někdo "nerespektoval" červenou na železničním přejezdu. Díky tomu máme dojem, že úraz hrozí více, neboť je to často v televizi.

Když se podíváme na statistiky úmrtí zjistíme, že 5% lidí postihne úmrtí z důvodu úrazu, vše ostatní je z důvodu nemoci.

TIP na závěr:

Důkladně si spočítejte zda pojištění smrti potřebujete a pokud usoudíte, že potřebujete, zjistěte si kolik peněz dostanou pozůstalí od státu, zbytek řešte z úspor, majetku a životního pojištění. Při výběru pojišťovny sledujte kde je minimum výluk a nízká čekací doba. Nebo si objednejte službu KVALITNÍHO ŽIVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ a o nic se nestaráte.


KONZULTACE ZDARMA

Souhlasím *