Pojištění pracovní neschopnosti

Proč si sjednat pojištění pracovní neschopnosti v životním pojištění? Důvod je jediný: dokrytí příjmů.

V mé praxi se setkávám s dvěma přístupy.

První je ten, že lidé chtějí být pojištěni hlavně na úraz. To znamená, že mají sjednanou denní dávku úrazem, ale nemoc neřeší, protože jim nemoc "nehrozí".

Druhý přístup je, že lidé mají sjednané pojištění hospitalizace (nemocí či úrazem), ale pracovní neschopnost neřeší, protože to "nehrozí".

Takové odůvodnění není na místě, důsledky mohou být fatální.

Dle statistik je z důvodu úrazu vystavena pouze 1 neschopenka z 10. Ostatní nemocenské jsou z důvodu nemoci. Proto úrazová denní dávka nestačí.

Nehledě na to, že pokud má člověk sjednanou denní dávku úrazem, plní se podle tabulek. Což je nešvar úrazových pojistek, více o tom píši v článku ZDE.

Abyste si byli 100% jisti, že máte vše správně nastaveno, je nutné sjednat pojištění pracovní neschopnosti z jakékoliv příčiny.

Většině zaměstnancům na nemocenské klesne příjem o 40%. Pomohu vám vše správně nastavit.

Na co si dát pozor?

Při sjednání pojištění pracovní neschopnosti překontrolujte výluky, kdy pojišťovna neplní, dále čekací doba, tabulky a požadavky na příjem (dokládání příjmu, omezení plnění při nesplnění tabulek).

Některé pojišťovny při pracovní neschopnosti chtějí doložit potvrzení příjmu, ale nepožadují to při podpisu smlouvy, ale až při pojistném plnění. A pokud příjem neodpovídá jejím tabulkám, vyplatí méně peněz než předpokládáte. Tuto skutečnost při podpisu smlouvy záměrně zatajují.

Kdy pojištění pracovní neschopnosti (NE)potřebujete?

CO ROZHODUJE, ZDA POJIŠTĚNÍ PRACOVNÍ NESCHOPNOSTI POTŘEBUJETE?

Není nutné si pojistit nemocenskou, pokud je dostatečná rezerva na běžném účtu nebo pokud v době nemocenské jsou celkové příjmy v domácnosti vyšší než výdaje. 

 

TIP na závěr:

Důkladně si spočítejte zda pojištění pracovní neschopnosti potřebujete a pokud usoudíte, že potřebujete, zjistěte si kolik peněz dostanete od státu, zbytek řešte z životního pojištění. Při výběru pojišťovny sledujte kde je minimum výluk, nízká čekací doba a zda sjednat plnění od 15. dne, 29. dne či více. Nebo si objednejte službu KVALITNÍHO ŽIVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ a o nic se nestaráte.


KONZULTACE ZDARMA

Souhlasím *