Náhradník Ertrag & Sicherheit se jmenuje Phoenix Investor, Partner Bank – zkušenosti

Na tomto webu jsem psal článek o společnosti Ertrag & Sicherheit (E&S nebo-li ES Investments) a o analýze fondů Evolution, které nabízela. Tyto fondy měly vysokou nákladovost a společně s poplatky E&S se jednalo o produkt, který byl předražený a vydělával všem, jen ne klientům. Společnost E&S pomalu ukončuje v ČR činnost, ovšem jejich manažeři a poradci nikoliv. Vznikají nové společnosti jakými jsou např. Phoenix Investor, Partner Bank, Vion. Můžeme zde použít přísloví: nové koště dobře mete?

 

V investování doporučuji neakceptovat ihned první nabídku, ale poptat další návrhy a až poté vybrat tu investiční nabídku, která vám bude nejvíce vyhovovat.

 

Jak už jsem zmínil výše, E&S na českém trhu pomalu končí činnost. Proč tomu tak je se můžete přečíst ZDE. Ovšem poradci a manažeři nekonči činnost ve financích, ba naopak. Jsou velice čilí. Vznikají nové společnosti a dochází k hromadným přeregistracím do nově vznikajících společností jakými jsou Phoenix Investor, Vion, Partner Bank.

Možná, že si říkáte: „nová společnost, lepší poradci, lepší servis, lepší přístup, lepší marketing, výhodnější poplatky.“ Opravdu nové koště dobře mete?

Společnost Phoenix Investor a Partner Bank jsou firmy, které založili lidé z ES Investments a otázka zní: Proč věřit firmám (lidem), kterou založili lidé z krachující společnosti? Jaká je jistota, že nové firmy to myslí s poradenstvím vážně? Další otázka je: Hodláte podstoupit riziko toho, že svěříte peníze společnosti (poradcům) s ne příliš hezkou historii?

Různé společnosti nabízí tzv. fondy životního cyklu a přímé investice do podílových fondů. O co se jedná? Více v článcích Fondy životního cyklu jsou dobré tak jako taxi pro neřidiče. a Přímé investice do podílových fondů – co to ve skutečnosti znamená?

 

CHCI INVESTIČNÍ PORTFOLIO

 

Phoenix Investor (Partner Bank) a jeho poplatky

Původní společnost ES Investments nabízela fondy s dvojími poplatky, to znamená, že klient aby mohl investovat přes Ertrag & Sicherheit, musel nejdříve uhradit servisní poplatek u E&S (na trhu nestandardní), poté hradil klasický vstupní poplatek do podílového fondu (více v článku Ertrag & Sicherheit)

Poplatková struktura u Phoenix Investor (Partner Bank) je podobná. To znamená stejný servisní poplatek ve výši až 57.000 Kč.

Ano jedná se o poplatek pro celou rodinu, tzn. pokud si bude chtít otevřít účet manželka, dítě, pak je to zdarma. A skutečně pro někoho se to může jevit jako benefit. Ovšem z mé praxe mohu říct, že nemám žádného investora, který by investoval na tři účty a posílal tři platby. Je to stejné jako bych prodával drahý rodinný dům (auto) s argumentem, že cena je vysoká, ale výhodou je, že dům (auto) může využívat celá rodina.

 

Jaké produkty Phoenix Investor a Partner Bank budou nabízet?

Společnost Phoenix Investor ani Partner Bank nenabízí fondy Evolution jako E&S, ale nabízí fondy Franklin Templeton (FT).

Na trhu existuje produkt, který je zajímavý pro jednorázové investice, ale Bitcoin to není. Jedná se o fondy ETF. Jsou to fondy, které mají nízkou nákladovost a realizace investice je v řádech minut. A právě kombinace podílových fondů a fondů ETF dává investičnímu portfoliu velký benefit a přidanou hodnotu.

 

Finanční krize se blíží – kdy přijde, co bude onen „spouštěč“ a jak se na ni připravit?

 

Závěrem

Bohužel se nic nezměnilo, pouze lidé od Ertrag & Sicherheit změnili barvu dresu za Phoenix Investor resp. Partner Bank (VION), ale pořád se jedná o ty samé lidi, se stejnými návyky. Jen si představte investici, kdy již v úvodu investování jste v mínusu 57.000 Kč. Vydělávat začnete cca za 7 let.

 

Při výběru zprostředkovatele resp. finančního poradce, který bude spravovat vaše finance, neakceptujte ihned první nabídku, ale zjistěte si co nabízí konkurence. Přece jde o peníze a dlouhodobou spolupráci.

Stále více čtenářů mě kontaktuje s nabídkami, které se k nim dostali a které chtějí prověřit (zanalyzovat). Pakliže patříte mezi ně, využijte služby INVESTIČNÍ PORTOLIO NA MÍRU s analýzou nebo mě neváhejte kontaktovat.

 

Jsem nezávislý finanční poradce s téměř desetiletou praxí, kterému nikdo nediktuje co má sjednávat a v jakém rozsahu. Moji klienti očekávají relevantní, objektivní a odborné informace, proto se neustále vzdělávám, abych se udržel na vrcholu své profese. Vzhledem tomu, že spokojenost klientů je pro mě nejdůležitější, zabývám se dlouhodobým servisem - srovnávám, kontroluji, informuji, analyzuji ..., na čem se domluvíme, to platí.