Náhradník Ertrag & Sicherheit se jmenují Phoenix Investor, Partner Bank – zkušenosti

Na tomto webu jsem psal článek o společnosti Ertrag & Sicherheit (E&S), která podnikala systémem MLM, nabízela fondy s vysokou nákladovostí a ne moc výhodným investičním poradenstvím. Společně s poplatky E&S se jednalo o produkt, který byl předražený a vydělával všem, jen ne klientům. Společnost E&S ukončuje v ČR činnost, mimo jiné z důvodu udělení pokuty od ČNB a její manažeři zakládají nové společnosti jakými jsou Phoenix Investor a Partner Bank (Vion). Můžeme zde použít přísloví „starého psa novým kouskům nenaučíš“ nebo se jedná o férové investiční poradenství?

V investování doporučuji neakceptovat ihned první nabídku, ale poptat další návrhy a až poté vybrat tu investiční nabídku, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Jak už jsem zmínil výše, E&S na českém trhu končí činnost. Proč tomu tak je se můžete přečíst ZDE. Ovšem poradci a manažeři nekonči činnost ve financích a vznikají nové společnosti, kdy dochází k hromadným přeregistracím do nově vznikajících společností jakými jsou Phoenix Investor a Partner Bank (VION).

Možná, že si říkáte: „nová společnost, lepší poradci, férové poradenství, lepší servis, lepší přístup, lepší marketing a výhodnější poplatky.“ Opravdu nové koště dobře mete?

Společnost Phoenix Investor a Partner Bank jsou firmy, které založili lidé z ES Investments a otázka zní: proč věřit firmám (lidem), kterou založili lidé z krachující společnosti? Jaká je jistota, že nové firmy to myslí s poradenstvím vážně? Hodláte podstoupit riziko toho, že svěříte peníze společnosti (poradcům) s ne příliš hezkou historii?

Různé společnosti nabízí tzv. fondy životního cyklu a přímé investice do podílových fondů. O co se jedná? Více v článcích Fondy životního cyklu jsou dobré tak jako taxi pro neřidiče. a Přímé investice do podílových fondů – co to ve skutečnosti znamená?

CHCETE INVESTOVAT SE ZISKEM? Ukáži vám jak na to.

Phoenix Investor (Partner Bank) a jeho poplatky

Původní společnost ES Investments nabízela fondy s dvojími poplatky, to znamená, že klient aby mohl investovat přes Ertrag & Sicherheit, musel nejdříve uhradit servisní poplatek u E&S (na trhu nestandardní), poté hradil klasický vstupní poplatek do podílového fondu (více v článku Ertrag & Sicherheit)

Poplatková struktura u Phoenix Investor (Partner Bank) je podobná. To znamená stejný servisní poplatek ve výši až 57.000 Kč.

Ano jedná se o poplatek pro celou rodinu, tzn. pokud si bude chtít otevřít účet manželka, dítě, pak je to zdarma. A skutečně pro někoho se to může jevit jako benefit. Ovšem z mé praxe mohu říct, že nemám žádného investora, který by investoval na tři účty a posílal tři platby. Je to stejné jako bych prodával drahý rodinný dům (auto) s argumentem, že cena je vysoká, ale výhodou je, že dům (auto) může využívat celá rodina.

Jaké produkty Phoenix Investor a Partner Bank budou nabízet?

Společnost Phoenix Investor ani Partner Bank nenabízí fondy Evolution jako E&S. Nutno podotknout, že je to dobře. Tyto společnosti nabízí fondy Franklin Templeton (FT), která je na investičním trhu velice známá a její fondy jsou poměrně kvalitní. Společnost Franklin Templeton má v ČR pozitivní ohlasy a místy se jeví jako bezkonkurenční. Ovšem na trhu existují kvalitnější, větší a úspěšnější investiční společnosti. Určitě bych nedoporučil investovat pouze do fondů Franklin Templeton, ale diverzifikovat mezi další investiční společnosti.

Zmíněná diverzifikace by měla být, jak jsem psal výše, mezi větší počet investičních společností a mezi investičními nástroji jakými jsou ETF fondy. Jsou to fondy, které mají nízkou nákladovost a realizace investice je v řádech minut (výhoda při investování při poklesech). A právě kombinace podílových fondů a ETF fondů dává investičnímu portfoliu velký benefit a přidanou hodnotu.

Závěrem

Bohužel se nic nezměnilo, pouze lidé od Ertrag & Sicherheit změnili barvu dresu za Phoenix Investor resp. Partner Bank (VION), ale pořád se jedná o ty samé lidi, se stejnými návyky.

Při výběru zprostředkovatele resp. finančního poradce, který bude spravovat vaše finance, neakceptujte ihned první nabídku, ale zjistěte si co nabízí konkurence. Přece jen jde o Vaše peníze a dlouhodobou spolupráci.

Stále více čtenářů mě kontaktuje s nabídkami, které se k nim dostali a které chtějí prověřit (zanalyzovat). Pakliže patříte mezi ně, využijte služby INVESTIČNÍ PORTOLIO NA MÍRU s analýzou nebo mě neváhejte kontaktovat.

Přihlaste se k odběru informací, které hýbou světem.

Více rad a tipů budete dostávat do vašeho emailu a žádná novinka vám neunikne.