Náhradník Ertrag & Sicherheit se jmenuje Phoenix Investor, Partner Bank, Vion

Na tomto webu jsem psal článek o společnosti Ertrag & Sicherheit (E&S nebo-li ES Investments) a o analýze fondů Evolution (více ZDE), které nabízela. Tyto fondy jsem k investicím nedoporučoval z důvodu jejich vysoké nákladovosti. Společně s poplatky E&S se jednalo o produkt, který byl drahý a vydělával všem, jen ne klientům. Společnost E&S pomalu ukončuje v ČR činnost, ovšem jejich poradci nikoliv. Vznikají nové společnosti jakými jsou např. Phoenix Investor, Partner Bank, Vion. Říká se: nové koště dobře mete.

Jak už jsem zmínil výše, E&S pomalu končí činnost na českém trhu a tím pádem poradci hledají nové vize a společnost. Dochází k hromadným registracím do nově vznikajících společností, jakými jsou Phoenix Investor, Vion, Partner Bank.

Možná, že si říkáte: „nová společnost, lepší poradci, lepší servis, lepší přístup, výhodnější poplatky.“ Opravdu nové koště dobře mete?

Společnost Phoenix Investor je firma, kterou založili lidé z ES Investments a otázka zní: Proč věřit firmě, kterou založili lidé z krachující společnosti? Na tuto otázku neumím odpověď a musíte si odpovědět sami zda podstoupíte toto riziko či nikoliv, vše ukáže až čas. Pouze použiji přísloví: starého psa novým kouskům nenaučíš. Nebo ano? Doufejme, že se lidé ve Phoenix Investor poučili a vznikne v ČR nová a zdravá konkurence.

Vzpomínám si na začátky společnosti Ertrag v ČR, kdy se předpovídal brzký úpadek. Brzký nebyl, trvalo to cca 8 let.

Phoenix Investor a jeho poplatky

„Starého psa novým kouskům nenaučíš“. Původní společnost ES Investments nabízela fondy s dvojími poplatky, to znamená, že klient aby mohl investovat přes Ertrag&Sicherheit, musel nejdříve uhradit servisní poplatek u E&S (na trhu nestandardní), poté hradil klasický vstupní poplatek do podílového fondu (více v článku Ertrag & Sicherheit)

Poplatková struktůra u Phoenix Investor je bohužel podobná jako tomu bylo u ES Investments. To znamená stejný servisní poplatek ve výši až 57.000 Kč. Jasně, je zde „výhoda“, že se jedná o poplatek pro celou rodinu, tzn. pokud si bude chtít otevřít účet manželka, dítě, pak je to zdarma. Nemám žádného investora, který by investoval na tři účty a posílal tři platby. Je to stejné jako bych prodával drahý rodinný dům (auto) s argumentem, že cena je vysoká, ale výhodou je, že dům (auto) může využívat celá rodina.

 

CHCI INVESTOVAT DO PODÍLOVÝCH FONDŮ

 

Jaké produkty Phoenix Investor bude nabízet?

To, že společnost Phoenix Investor založili lidé, kteří pracovali pro ES Investments už jsem zmínil výše. Tito lidé si jsou vědomi tehdejší úspěšné spolupráce E&S a Franklin Templeton (FT). A proto společnost Phoenix Investor nenabízí fondy Evolution jako E&S, ale nabízí fondy Franklin Templeton (FT) přes platformu Moventum.

Při výběru správného fondu je třeba sledovat hodnoty, které vám napoví zda v budoucnu bude úspěšný či nikoliv. Stáhněte si níže zdarma krátký návod, jak na to.

 

Jak poznám vhodný podílový fond? E-BOOK ZDARMA

 

Hojně se argumentuje o přímé investici do podílových fondů. Přečtěte si článek s názvem: Přímé investice do podílových fondů – co to ve skutečnosti znamená? a nenechte se manipulovat.

 

 

Různé společnosti nabízí tzv. fondy životního cyklu jako doplněk portfolia. Proč jsou nevýhodné a drahé? Přečtěte si článek Fondy životního cyklu jsou dobré tak jako taxi pro neřidiče.

Závěrem

Bohužel se nic nezměnilo, pouze lidé od ES Investments změnili dres, ale pořád se jedná o jednu z nejdražších forem investování v ČR, zatím.

Jen si představte investici, kdy již v úvodu jste mínus 57.000 Kč. Vydělávat začnete cca za 7 let.

Pří výběru zprostředkovatele a podílových fondů jde mimo jiné také o správnou volbu strategie, aby vyhovovala rizikovému profilu investora. Dále je důležité vybírat vhodné podílové fondy, které mají budoucnost a jsou schopny generovat výnos. Existují hodnoty, které vám to napoví.

 

Jak poznám vhodný podílový fond? E-BOOK ZDARMA

 

Je tady další otázka: jakou investiční strategii zvolit začínajícím investorům? Rizikové rozvíjející se trhy začínajícím investorům nedoporučuji.

Pokud jste dostali nějakou nabídku a jste zvědaví, jak by portfolio sestavil někdo jiný, použijte formulář níže.

Aktualizace článku:

Společnost Phoenix Investor reaguje na trh a mění poplatky. Nabízí podílové fondy „bez vstupního poplatku“. Kde je háček? Čtěte více v článku.

Praxe a zkušenosti, to je to co přináším. Působím ve financích téměř deset let. Za tu dobu jsem vytvořil přes tisíc finančních plánu a portfolií + miliony na vyplacených pojistných událostí. Každé mnou navrhované řešení je vytvořeno tak, jako bych ho navrhoval sám sobě, mé rodině nebo mým přátelům. Využijte mé zkušenosti i Vy.

Konzultace zdarma

Souhlasím*