Jak nastavit pojištění smrti a co říkají statistiky?

Možná, že řešíte popř. si aktualizujete pojistné smlouvy a přemýšlíte, jestli máte správně nastavené pojištění smrti. V dnešním článku se podíváme na pojištění smrti, co podle statistik hrozí nejčastěji a jak toto pojištění nejlépe nastavit.

Pojištění smrti a statistiky

Jsou známy statistiky za rok 2015, které nám napoví jak pojištění smrti nastavit. V roce 2015 zemřelo celkem 111 173 lidí. Pro srovnání, v roce 2000 zemřelo cca 109 000 lidí. Průměrná délka života u mužů činí 76 let, zatímco u žen 82 let. Co ženy dělají jinak, že žijí o 6 let déle?

Příčiny úmrtí

Statistika úmrtnosti se také zabývá příčinami umrtí, která bude vodítkem pro správné nastavení pojištění smrti. Tipněte si, zemřelo v roce 2015 více lidí z důvodu úrazu nebo nemoci? Pokud si myslíte, že z důvodu úrazu, tak jste tipovali špatně. Z důvodu úrazu zemřelo 5% lidí, většina lidí zemřela z důvodu nemoci. Mezi nejčastější příčiny úmrtí jsou nemoci oběhové soustavy, téměř 46% lidí zemřelo právě na problémy oběhové soustavy, jako jsou infarkt, vysoký krevní tlak či ateroskleróza. Druhá nejčastější příčina úmrtí jsou zhoubné nádory, které tvoří 24%. Více obrázek níže.

pojištění smrti

Statistiky se také zabývají úmrtností z pohledu krajů. Trocha černého humoru, pokud chcete šetřit na pojištění smrti nebo žít déle, přestěhujte se do Prahy, kde dle statistik zemře méně lidí. Naopak nejhůře si vede kraj Ústecký a Moravskoslezský.

Jak pojištění smrti nastavit?

Pojďme se vrhnout na to, jak pojištění smrti správně a efektivně nastavit. V podstatě jsem vše důležité již zmínil. Pojištění smrti, které je úrazové, nikomu nic neřeší. Je nutné nastavit pojištění smrti z jakékoliv příčiny. Pojistná částka by měla být taková, ať v případě tragédie rodina mohla dále fungovat a ať pojišťovna zaplatí dluhy (úvěry, hypotéka) plus případné cíle, jako může být peníze na studium dětí. Vše s přihlédnutím na majetek.

NÁVRH ŽIVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ - ZDARMA

 

Mé další doporučení zní, nastavte si pojištění smrti na dvě částky, první částka bude klesající a druhá částka bude konstantní, díky čemuž ušetříte spousty peněz, které můžete investovat a nechat vydělávat. V případě úmrtí bude klesající částka pojištění smrti použita na úvěry, který se každou platbou snižuje a konstantní částka bude sloužit na úhradu cílů, v tomto případě školného.

Jak můžeme vidět, pojistné podmínky jsou neúprosné a je nutné je při podpisu smlouvy prostudovat. Stejné to je u úrazového pojištění, kde jsou oceňovací tabulky, více jsem o tom psal v článku Oceňovací tabulky a úrazové pojištění – nerozlučná dvojka.

Existují ale případy, kdy pojištění smrti je dostačující nastavit pouze klesající. Mluvím o případech, kdy lidé mají dostatečný majetek a v případě katastrofy, se tento majetek prodá. Co majetkem myslím? Firmy, byty, pozemky, podílové fondy, akcie, peníze na účtu, stavebním spoření atd. Výhodou pojištění je, že peníze dostanete v řádech dnů po doložení potřebných dokumentů a nemusíte čekat na hledání kupce bytů a pozemků.

Jsem nezávislý finanční poradce s praxí téměř deset let, kterému nikdo nediktuje co má sjednávat a v jakém rozsahu. Moji klienti očekávají relevantní, objektivní a odborné informace, proto se neustále vzdělávám, abych se udržel na vrcholu své profese. Spokojenost klientů je pro mě důležitá, proto se zabývám dlouhodobým servisem - srovnávám, kontroluji, informuji, analyzuji ..., na čem se domluvíme, to platí. To mě staví na úroveň Vašeho partnera.

KONZULTACE ZDARMA

Souhlasím*