Co je podílový fond?

(investiční fond)

Žádný podvod, ale finanční nástroj 21. století

Představte si, že chcete zhodnotit peníze více než nabízí banky a rozhodnete se koupit byt o kterém víte, že vám vynese 5% ročně. Tento byt stojí 10 miliónu korun. Pokud máte peníze, zaplatíte a byt je váš.

Pokud tolik peněz nemáte a máte 0,5 milionu korun, řeknete tuto zajímavou příležitost dalším lidem. Dáte dohromady 20 lidí, každý vloží 0,5 milionu korun a byt koupíte. Stáváte se spolumajitelem bytu.

Podílový fond je založen na stejném principu. Znamená spojit síly (peníze) s ostatními.

Chcete investovat do nadnárodních společností jako je Apple, Microsoft, Samsung, BMW, Google, Amazon, Facebook, Johnson & Johnson a další?

Chcete se podílet na zisku z každého prodaného iPhonu, auta, počítače atd? Ale nemáte miliony dolarů?

Nevadí, Pokud máte tuto strategii, vyhledáte podílový fond, který do těchto společností investuje a spojíte síly s ostatními investory. Získáte tím investici do nadnárodních firem s velkou diverzifikací.

Výběr podílových fondů je důležitá část portfolia. Existují hodnoty, které je třeba sledovat. Stáhněte si e-book zdarma: Jak vybírat podílový fond, kde se všechno dozvíte.

Jak podílový fond funguje?

Podílový fond spravuje investiční společnost, která za vás vybírá firmy, do kterých se investuje. Vy se o nic nestaráte. Tím, že pošlete peníze do podílového fondu, stáváte se podílníkem a vlastníte tzv. podílové listy.

Pokud chcete podílové listy prodat, podílový fond je musí odkoupit povinně a kdykoliv. Peníze tak máte za pár dnů na účtu.

 

Na trhu existuje několik nástrojů jak investovat peníze. Mezi další způsoby patří ETF fondy. Hlavní rozdíl mezi ETF a podílovými fondy vidím v jejich nákladovosti a v okamžitém nákupu indexového fondu (ETF). Srovnání najdete níže.

Srovnání podílový fond / ETF fondy

Široká nabídka fondů

Široká diverzifikace fondu

Vstupní poplatek

Výstupní poplatek

Roční nákladovost

Minimální investice

Nákupem získáte

Doba nákupu

Prodej probíhá

2% ročně

500 Kč

podílový list

cca 10 dnů

cca 10 dnů

0,4% ročně

optimálně 100.000 Kč

akcie

ihned

ihned


Aby byl člověk schopen úspěšně investovat po celý svůj život, nemusí mít nadprůměrné IQ, neobyčejný přehled o podnikání ani důvěrné informace.

Jediné co k úspěšnému investování potřebujete:

  1. Začít ihned! Neodkládat investování na "lepší" dobu
  2. Správnou strategie a diverzifikaci
  3. Mít připravený systém pro správná investiční rozhodnutí
  4. Schopnost kontrolovat emoce

KONZULTACE ZDARMA

Souhlasím *