Investovat nebo koupit Dluhopis Republiky?


Dejte vašim financím správný směr.

Dluhopisová cesta

Obecně dlouhopisy patří mezi konzervativní investice. Půjčíte někomu peníze a emitent se zavazuje vám sjednaný úrok vyplatit. Dluhopis Republiky je nabízen reinvestiční a protiinflační.

Oba typy dluhopisu jsou na dobu 6 let a jsou konstruovány tak, že úrok není ročně vyplácen, ale je reinvestován. Většina investorů přemýšlí nad protiinflačním dluhopisem, a proto se jim budu v propočtech zabývat.

Kolik vydělá protiinflační

Dluhopis Republiky?

Výnos protiinflačního dluhopisu, jak už název napovídá, je vázán na inflaci. Budeme-li počítat s inflací 2%, výpočet zhodnocení bude:

Vložíme-li 1.000.000 Kč Kč na 6 let, s předpokládanou inflaci 2% ročně, bude čistý celkový výnos 126.163 Kč. Za 6 let stát investorovi pošle 1.126.163 Kč.

Kdy se vyplatí uložit peníze
do Dluhopisu Republiky?

Začnu obráceně, kdy se nevyplatí koupit Dluhopis Republiky?

 • Když investor ví, že uložené peníze nebude potřebovat za více jak 6 let.
 • Bude-li chtít investor z peněz čerpat rentu.
 • Tuší-li investor, že za 6 let bude potřebovat pouze část peněz.

Kdy se vyplatí koupit Dluhopis Republiky?

 • Pokud investor již investuje do diverzifikovaného investičního portfolia a požaduje jistotu.
 • Když se jedná o konzervativního klienta. 
 • Potřebujete-li peníze za 6 let ke spotřebě

Investiční cesta

Investování je zaručená cesta, jak porazit inflaci. Investování je činnost, při které posíláte peníze na kapitálové trhy, za účelem toho, že za čas jich bude více než jste vložili.

Každá investice je spojena s rizikem kolísání hodnoty. Cílem investora je toto kolísání minimalizovat na akceptovatelnou míru s použitím vhodné diverzifikace.

Fakta

Jeden z nejstaších indexu na světě, index S&P 500, který je složen z 500. největších firem v USA, vyplácí dividendu kolem 2% ročně. To znamená výnos na dividendách pokryje inflaci + další růst hodnoty indexu vám generuje další výnos.

Pokud byste investovali do tohoto indexu, budou vaše peníze rozloženy mezi těchto 500 firem a dlouhodobý výnos (dividenda + kapitálový výnos) bude vyšší než protiinflační Dluhopis Republiky.


Víte-li, že budete peníze za 6 let potřebovat, je protiinflační Dluhopis Republiky, z mého pohledu, jako jedna z nejzajímavějších možností zhodnocení peněz a osobně bych mu dal přednost před investováním.

Ovšem pokud víte, že peníze můžou pracovat více jak 10 let popř. chcete z nich čerpat rentu dalších 20 let, raději bych je investoval.

 

  Představte si, že váš soused si uvědomí, že peníze nepotřebuje a bude je investovat na dobu 15 let, zatímco vy je budete ukládat do dluhopisu. Kolik vyděláte a kolik vydělá váš soused?

Z investice 1 000 000 Kč bude za 15 let:

Při výnosu 2% p.a.

0
to je: + 345 000 Kč

Při výnosu 5% p.a.

0
to je: + 1 078 000 Kč

Opravdu, zamyslete se nad tím, jak dlouho peníze nebudete potřebovat a jak je budete spotřebovávat. Toto zamyšlení a dobrá rada, vám může vydělat peníze.

Akcie, dluhopisy, nemovitosti, zlato, hotovost.

Ověřená alokace

Výše vyjmenované aktiva fungují po desetiletí jako základní stavební kameny investičního plánování ve vyspělem světě. Každé aktivum v portfoliu má své místo a svou důležitou úlohu. Využívám nízkonákladové indexové fondy.

Investovat do akcií 100% nebo 30%? Správná volba nástrojů a procentuálního zastoupení jednotlivých aktiv v portfoliu, je klíčová.

Akcie ...

tolik, kolik je třeba.


Akcie jsou historicky nejvýnosnější ze všech tříd aktiv.

V portfoliích mají za úkol generovat výnos. Kolísají, potřebují čas.

Vedle růstu hodnoty, poskytují akcie pravidelný příjem ve formě dividend.

Dluhopisy ...

plní roli ochrany.


Známe to ze sportu: jsou situace, kdy je defenziva důležitá.

Potřebujeme-li v portfoliu investiční obranu je vhodné zařadit do portfolia dluhopisy.

Hlavní role dluhopisů je fungovat jako tlumič akciových výkyvů.

Nemovitosti ...

jako jistota


V rámci diverzifikace portfolia patří nemovitosti po desetiletí mezi důležité aktivum.

Používám nástroje s vysokou likviditou. Výjímečnost těchto aktiv je v míře kolísání.

Zlato ...

jako pojistka.


Hledáte-li bezpečí, bude zlato hrát důležitou roli.

V dobách nejistoty zlato vždy stoupne na hodnotě, je vhodné pro konzervativní investory.

Zlato je vyhledáváno v dobách krize či ekonomických problémů.

Hotovost ...

jen v nutném množství.


Proč držet hotovost?

1. Na ne/předvídatelné situace.

2. Na investiční příležitosti.

Nechat si uniknout investiční příležitost jen kvůli tomu, že je málo hotovosti, je k naštvání.

Investujte se mnou.

Co můžete očekávat?

Moji klienti hledají bezpečí. Chtějí, aby jejich vydělané peníze byly investovány bezpečně, nechtějí spekulovat, ale chtějí dlouhodobě investovat. Očekávají, že jejich peníze budou spravovány s odbornou péčí.

Pro mé klienty je důležité dostávat informace o stavu portfolia a očekávají v nenadálých situacích k penězům přístup. Oceňují transparentní odměňování.

 • Profesionální a odborný přístup
 • Správnou alokaci mezi třídy aktiv
 • Ověřené a pečlivě vybrané nástroje
 • Návrh investiční a výdajové strategie
 • Řízení investičního portfolia
 • Dlouhodobé poradenství, konzultace
 • Transparentní odměna
 • Výroční schůzky, informace

Ovšem pozor. Chcete-li výnos 20% ročně, neumím vám pomoci. Chcete-li nakoupit bitcoin či jinou kryptoměnu, to není můj šálek kávy.

Pro většinu mých klientů není největší prioritou zisk, nechtějí riskovat za každou cenu, ale pro své peníze hledají bezpečí a jsou spokojeni s výnosem 5 - 7% ročně.

Máme společný cíl: váš výnos.

Hodnoty poradenství

Profesionalita, odbornost, porozumění a transparentní poradenství, které si váží potřeb klientů.

To vše jsou mé hodnoty, na kterých stavím. Díky tomu mohu poskytovat individuální řešení na míru.

Investování je dlouhodobá cesta, která vyžaduje zkušenosti, fungující systém správy aktiv a kritické myšlení.

Investují se mnou.

Reference

"Petra Kaštovského jsem oslovil protože jsem nebyl spokojen s dosavadní správou mých investic. Hledal jsem někoho, kdo má odpovídající znalosti a zkušenosti, někoho, kdo se mnou zahájí dlouhodobou spolupráci, bude se mnou v kontaktu a jeho motivací bude můj zisk, nikoliv pouze sepsání smlouvy. Pan Kaštovský mě od první schůzky přesvědčil, že je pro mě právě on správnou volbou. Jeho přístup je otevřený, zodpovědný, odborný a profesionální. Pokud hledáte partnera pro vaše investice, který se v dané problematice opravdu vyzná, jeho motivem je váš výnos a pro kterého je skutečně důležité vaše spokojenost, pak je Petr Kaštovský tou správnou volbou."
Vojtěch Švecživnostník, cestovatel
"Hledala jsem možnost, jak nechat své naspořené peníze vydělat víc, než pouhým uložením na spořící účet. Chci mít dostatečný finanční polštář na důchod, protože si nejsem jistá, kolik dostanu od státu a jestli mi to postačí na spokojené stáří. Webové stránky pana Kaštovského mne zaujaly, protože podávají spoustu důležitých informací a zároveň jsou pro laika pochopitelné. Osobní setkání s panem Kaštovským mne pak přesvědčilo, že je to ten pravý profesionál, se kterým se nebudu obávat do světa investic vykročit. Vše kolem investování mi podrobně a otevřeně vysvětlil a na základě mých preferencí poradil s výběrem vhodné investiční strategie. Při jednání s panem Kaštovským víte, že je to opravdu odborník s velkými znalostmi, zkušenostmi a hlavně nadšením pro rozumné investování. Spolupráci s ním mohu jen doporučit."
Lucie M.investor
"Jak definovat a hodnotit tohoto zdatného finančníka? Oceňuji profesionální vystupování, rychlost a spolehlivost poskytovaných rad a služeb.  Pan Kaštovský se případného klienta jasně a věcně vyptává, co pro něho znamenají peníze a jakou má představu o své investici. Klientovi důkladně přednese " ušitý návrh" na míru dle analýzy, kterou dle vstupního pohovoru vytvoří. S jeho prací jsem maximálně spokojena a těším se na naši další spolupráci. Další skvělá věc je, že můžete bydlet kdekoliv a nemusíte cestovat, aby jste ztráceli čas - s ním jste ve spojení přes ZOOM - ihned dle domluvy.  Mohu jen doporučit."
Jana Wedgeinvestor, Karlovarsko
"Zkušenost, profesionalita, individuální přístup - tak by se daly shrnout mé dojmy ze spolupráce s panem Kaštovským. Hledal jsem způsob, jak zhodnotit prostředky, které by jinak zůstaly ležet ladem na běžném účtu. Pan Kaštovský mi podal srozumitelně základy ohledně investování a všechny možné způsoby byly zasazeny do kontextu. Po úvodních schůzkách bylo jasné, že si plácneme. Díky flexibilitě pana Kaštovského jsme vše zvládli na dálku. Věřím, že se na znalosti, zkušenosti a profesionalitu pana Kaštovského mohu spolehnout, doporučuji."
David L.IT, Praha
"Pan Kaštovský mi pomohl s nepříjemným rozhodnutím ukončit nesmyslné investice. Fakta nevýhodnosti investice jsem znala, ale neustále jsem věřila nereálným slibům místo toho, abych dala na logický úsudek opírající se o daná fakta. Pan Kaštovský neslibuje zázračná úročení. Místo toho svým klientům navrhne bezpečné zhodnocení svých prostředků na míru – dle jejich finančních možností, aktuální životní situace, budoucích plánům a postoji k riziku. Je se mnou neustále v kontaktu – informuje mě o důležitých událostech týkajících se mojí investiční strategie a příp. nabídne jednorázovou investici, pokud je k tomu příhodná doba. Pokud je přesvědčen o tom, že doba pro jednorázovou investici vhodná není, klientovi to rozmluví i když mohl myslet na svou provizi. Oceňuji férové poplatky - vydělám já, vydělá pan Kaštovský – toho si velmi vážím a oceňuji to."
Šárka Š.investor
"Pana Kaštovského jsem vyhledal na internetu a zkontaktoval. Na schůzce mi představil způsob investování a jak vše probíhá. Na další schůzce jsme si domluvili konkrétní plán investování. Pan Kaštovský na mne působí důvěryhodně a profesionálně. Za přidanou hodnotu považuji osobní přístup a okamžité informace, pokud by nastaly nějaké zásadní změny na trzích."
Milan D.majitel firmy

Napište mi.

Konzultace

Stále si nejste jisti jak Dluhopis Republiky funguje a chcete znát detaily investování. Napište si o úvodní nezávaznou konzultaci zdarma.