Proč doporučuji pravidelné investování a pro koho se hodí?

Pravidelné investování

Postupem času získává na větší oblibě tzv. pravidelné investování do podílových fondů. O co se jedná? Pravidelné investování představuje nejdostupnější a nejefektivnější způsob, jakým můžete postupně nashromáždit nebo zhodnotit své peníze. Účel odkládání volných peněz může být různý – třeba chcete zajistit svým dětem vzdělání, nebo chcete mít v důchodu pohodlnější život, či snad si chcete naspořit na … (doplňte). Mé zkušenosti s podílovým fondem a pravidelným investováním najdete ZDE.

Pro koho je pravidelné investování vhodné?

Bez nadsázky říkám, že pravidelné investování je pro kohokoliv, kdo chce zhodnotit peníze. Určitě by o pravidelném investování měli vážně přemýšlet mladí lidé na počátku své profesní kariéry, kteří již začali vydělávat. V investování totiž platí, že čas je na vaší straně. Čím dříve začnete, tím pro vás bude pravidelné investování o to více fungovat a dosáhnete vyššího zhodnocení.

Pravidelné investování a jeho výhody

První výhoda je, že pravidelné investování vytváří správný návyk. Všichni víme, jak lákavé je utratit volné peníze, ale pravidelné investování nám v tom (alespoň do určité míry) dokáže zabránit a necháme finance vydělávat. Přesně toto dělají bohatí lidé.

Druhou výhodou je, že peníze vydělávají více, než kdybyste je nechaly ležet v bance.

Třetí výhoda, peníze máte snadno a rychle k dispozici.

Čtvrtá výhoda pravidelného investování je, že máte peníze připravené na neplánované výdaje, no a když neplánované výdaje nejsou, nic se neděje, peníze pracují a vydělávají další peníze.

Můžete se také setkat s investováním bez vstupních poplatků. Ano lze to. Bohužel to má háček, více v článku podílové fondy bez vstupního poplatku.

CHCI INVESTOVAT DO PODÍLOVÝCH FONDŮ

 

Jaké jsou rizika pravidelného investování?

Hlavním rizikem je, že např. budete chtít investovat po dobu 3 let a vy si pro pravidelné investování zvolíte fond, který se hodí pro časový horizont 10 a více let. V tomto případě by mohla nastat situace, že za 3 roky pravidelného investování budete mít na konci méně peněz, než jste tam vložili. Tím, že zvolíte správný fond, toto riziko minimalizujete, viz video níže.

 

Má cenu investovat nebo je lepší nechat peníze bance?

Má pravidelné investování do podílových fondů cenu nebo spíše je lepší nechat peníze na účtu v bance nebo dokonce v penzijku? Předpokládejme, že chcete si naspořit 3 miliony korun. Video níže Vám ukáže, který produkt kolik vydělá a kolik peněz musíte vložit ze svého.

Praxe a zkušenosti, to je to co přináším. Působím ve financích téměř deset let. Za tu dobu jsem vytvořil přes tisíc finančních plánu a portfolií + miliony na vyplacených pojistných událostí. Každé mnou navrhované řešení je vytvořeno tak, jako bych ho navrhoval sám sobě, mé rodině nebo mým přátelům. Využijte mé zkušenosti i Vy.

Konzultace zdarma

Souhlasím*