Pojištění pracovní neschopnosti

Setkávám se s dvěma případy.

První případ je ten, že lidé chtějí být pojištěni hlavně na úraz. To znamená, mají sjednanou denní dávku úrazem, ale nemoc neřeší.

Druhý případ je, že lidé chtějí, ať jim pojišťovna u pracovní neschopnosti plní co nejdříve, i když to nepotřebují a zbytečně je to drahé.

Dle statistik je z důvodu úrazu vystavena pouze 1 neschopenka z 10. Ostatní nemocenské jsou z důvodu nemoci. Proto úrazová denní dávka nestačí.

Abyste si byli 100% jisti, že máte vše správně nastaveno, je nutná pracovní neschopnost z jakékoliv příčiny.

 

VĚTŠINĚ ZAMĚSTNANCŮM NA NEMOCENSKÉ KLESNE PŘÍJEM O 40%. POMOHU VÁM VŠE SPRÁVNĚ NASTAVIT.

Na co si dát pozor?

Výluky, kdy pojišťovna neplní, dále čekací doba a požadavky na příjem (dokládání příjmu, omezení plnění při nesplnění tabulek).

Některé pojišťovny při pracovní neschopnosti chtějí doložit potvrzení příjmu, ale nepožadují to při podpisu smlouvy, ale až při pojistném plnění. A pokud příjem neodpovídá jejím tabulkám, vyplatí méně peněz než předpokládáte. Tuto skutečnost při podpisu smlouvy záměrně zatajují.

Dávejte si na to pozor.

Kdy pojištění pracovní neschopnosti NEPOTŘEBUJETE?

CO ROZHODUJE, ZDA POJIŠTĚNÍ PRACOVNÍ NESCHOPNOSTI POTŘEBUJETE?

Není nutné si pojistit nemocenskou, pokud je dostatečná rezerva na běžném účtu a pokud v době nemocenské jsou celkové příjmy v domácnosti (předpokládejme, že jeden živitel rodiny bude na nemocenské) vyšší než výdaje.

 

Rada na závěr: Jedna věc je platit tisíce za pojištění, ale když peníze neodkládáte, je to k ničemu. Nemáte strategii, která vám zajistí budování majetku. Proto má rada je: přestaňte platit drahé pojistky, nastavte si je správně a úsporu investujte. Je to jednoduché a stojí to za to!


KONZULTACE ZDARMA

Souhlasím *