Pojištění úmrtí / smrti

Pojištění smrti (úmrtí) aneb na jak dlouho hodláte umřít?

Za svou téměř desetiletou praxi jsem viděl několik pojistných smluv. 80% těchto smluv bylo nastaveno tak, že lidé měly nastaveny nízké pojistné částky, popř. smlouvy byly úrazové.

Což je chyba, velká chyba.

Příklad: máme rodinu s celkovými příjmy 40 tisíc korun a najednou bude v rodině příjem pouze 20 tisíc korun. Ale musíme zaplatit hypotéku, bydlení, jídlo, školy, kroužky atd. Co teď?

Nízká pojistná částka znamená, že pokud by se něco stalo, pojišťovna vyplatí peníze, ze kterých by pozůstalí vydrželi 4 měsíce

Co bude po 4 měsících? To vztanete z mrtvých, abyste manželce (manželovi) finančně pomohly? To je skutečnost, se kterou se setkávám.

Proto má rada zní, věnujte čas správnému výpočtu pojistné částky pro případ úmrtí.

Nastavení pojištění smrti je důležitější, než se zdá.

Vše by mělo odpovídat příjmu pozůstalých s přihlédnutím na vdovský a sirotčí důchod. Obecně doporučuji vypočítat zajištění rodiny na dobu 3 let.

K čemu je pojištění smrti úrazem? K ničemu!

Někteří si myslí, že pokud mají pojištěnou smrt úrazem, tak jsou skvěle pojištěni. Bohužel opak je pravdou, statistiky hovoří jasně. Pojištění smrti úrazem je velice levné a hlavně nedostatečné.

To vše díky televizi, která nás zásobuje zprávami o nehodách. Díky tomu máme dojem, že úraz hrozí více, neboť je to řečeno v televizi.

Když se podíváme na statistiky úmrtí zjistíme, že 5% lidí postihne úmrtí z důvodu úrazu, vše ostatní je z důvodu nemoci.

Níže ve videu vysvětluji, proč pojištění smrti úrazem nestačí.

Pojištění smrti (úmrtí) bez zbytečných výluk a levně!

Pojištění smrti potřebují lidé, kteří splácí úvěry nebo mají rodinu, která je na jejich příjmu finančně závislá.

Existuje pojištění smrti s konstantní nebo klesající částkou.

Klesající pojistná částka se využívá při zajištění úvěrů

Konstantní částka na zajištění rodiny. Tímto rozdělením docílíme levnější platby za pojištění.

Čtěte pojistné podmínky nebo si najděte poradce, který to udělá za Vás. Porozumět pojistným pojmům je mnohdy složité. Níže ve videu najdete nejčastější pojmy, kterými se můžete v pojistných podmínkách setkat.

Rada na závěr: Přestaňte platit pojišťovnám velké částky za životní pojištění, nastavte si v pojištění to nejdůležitější a zbytek investujte. Je to jednoduché a stojí to za to! 


Chcete nastavit funkční

životní pojištění?

Poptávku služeb popř. dotaz, napište do formuláře níže a odešlete