Náhradník Ertrag & Sicherheit se jmenuje Phoenix Investor

Na tomto webu jsem psal článek o společnosti Ertrag&Sicherheit (nyní Phoenix Investor, Vion, Partner Bank) a o analýze fondů Evolution (ZDE), které nabízela firma Ertrag & Sicherheit (E&S nebo-li ES Investments). Tyto fondy jsem k investicím nedoporučoval z důvodu jejich vysoké nákladovosti a společně s poplatky E&S se jednalo o produkt, který vydělával všem, jen ne klientům. Ke stejnému závěru jsem došel také v případě společnosti Phoenix Investor. Proč?

V srpnu roku 2016 vyhlasila rakouská Ertrag & Sicherheit insolvenci, to vše díky neúspěšným produktům typu Shedlin a investičního zlata, více čtěte ZDE. Koncem roku 2016 se začalo uvnitř firmy ES Investments něco dít, neboť se v ČNB hromadně přeregistrovávali poradci z E&S k nově vznikajícím společnostem Phoenix Investor, Vion, Partner Bank.

Možná, že si říkáte: „nová společnost, lepší poradci, lepší servis, lepší přístup, výhodnější poplatky.“

Společnost Phoenix Investor je firma, kterou založili lidé z ES Investments a otázka zní: Proč věřit firmě, kterou založili lidé z krachující společnosti? Na tuto otázku neumím odpověď a vše ukáže až čas. Doufejme, že se lidé ve Phoenix Investor poučili a vznikne v ČR nová a zdravá konkurence.

Vzpomínám si na začátky společnosti Ertrag v ČR, kdy se předpovídal brzký úpadek. Brzký nebyl, trvalo to cca 8 let.

Phoenix Investor a jeho poplatky

„Starého psa novým kouskům nenaučíš“. Původní společnost ES Investments nabízela fondy s dvojími poplatky, to znamená, že klient aby mohl investovat přes Ertrag&Sicherheit, musel nejdříve uhradit servisní poplatek u E&S (na trhu nestandardní), poté hradil klasický vstupní poplatek do podílového fondu (více v článku Ertrag & Sicherheit)

Poplatková struktůra u Phoenix Investor je bohužel podobná jako tomu bylo u ES Investments. To znamená stejný servisní poplatek ve výši až 57.000 Kč + vstupní poplatek u podílového fondu = tím vzniká zbytečně nákladová investice.

CHCI INVESTOVAT DO PODÍLOVÝCH FONDŮ

 

Jaké produkty Phoenix Investor bude nabízet?

To, že společnost Phoenix Investor založili lidé, kteří pracovali pro ES Investments už jsem zmínil výše. Tito lidé jsou si vědomi tehdejší úspěšné spolupráce E&S a Franklin Templeton (FT), která patří mezi nejúspěšnější společnosti v oblasti investování. A proto společnost Phoenix Investor nenabízí fondy Evolution jako E&S, ale nabízí fondy Franklin Templeton (FT).

Záměrně píši, že společnost Franklin Templeton patří mezi nejúspěšnější společnosti. Nelze říct, že je nejlepší, protože měřítka úspěchu se mění a ne vždy je investiční společnost po dobu 300 let vždy na vrcholu. Můžete se setkat s tím, že vám někdo bude tvrdit, že FT je nejlepší a jiná možnost neexistuje. Nikdy bych neřekl, že je FT nejlepší, tedy tvrdil bych to v případě, že bych mohl nabízet pouze fondy Franklin Templeton.

Hojně se argumentuje o přímé investici do podílových fondů. Přečtěte si článek s názvem: Přímé investice do podílových fondů – co to ve skutečnosti znamená? a nenechte se manipulovat.

 

 

Různé společnosti nabízí tzv. fondy životního cyklu jako doplněk portfolia. Proč jsou nevýhodné a drahé? Přečtěte si článek Fondy životního cyklu jsou dobré tak jako taxi pro neřidiče.

Závěrem

Bohužel se nic nezměnilo, pouze lidé od ES Investments změnili dres, ale pořád se jedná o jednu z nejdražších forem investování v ČR, zatím.

V případě investice přes Phoenix Investor budete již při podpisu mínus 57 tisíc korun. Vydělávat začnete cca za 7 let.

Pří výběru zprostředkovatele a podílových fondů nejde jen o to jaký výnos poradce prezentuje. Je důležité prověřit historii společnosti a podílového fondu, jeho náklady, rating, objem spravovaných peněz, nabídku fondů a další faktory.

Je tady další otázka: jakou investiční strategii zvolit začínajícím investorům? Rizikové rozvíjející se trhy začínajícím investorům nedoporučuji.

Pokud jste dostali nějakou nabídku a jste zvědaví, jak by portfolio sestavil někdo jiný, použijte formulář níže.

Konkurence je zdravá. Společnost Phoenix Investor reaguje a mění poplatky. Nabízí podílové fondy bez vstupního poplatku, více v článku.

Praxe a zkušenosti, to je to co přináším. Působím ve financích téměř deset let. Za tu dobu jsem vytvořil přes tisíc finančních plánu a portfolií + miliony na vyplacených pojistných událostí. Každé mnou navrhované řešení je vytvořeno tak, jako bych ho navrhoval sám sobě, mé rodině nebo mým přátelům. Využijte mé zkušenosti i Vy.

Konzultace zdarma

Souhlasím*