O autorovi

O cestě k poradenství

 

Autorem tohoto webu je Petr Kaštovský.

Před téměř deseti lety jsem učinil rozhodnutí, které mi změnilo život. Rozhodnutí spočívalo ve změně přístupu v hospodaření s penězi a hlavně v přístupu k penězům. To se samozřejmě nestalo ze dne na den. Vše mělo postupný vývoj, který vyvrcholil tím, že jsem změnil práci a obor mého živobytí.

Rozhodl jsem se totiž, že chci pomáhat a ukazovat lidem, co jsem se za tu dobu naučil. Myslím tím způsob hospodaření se svými penězi a mít dostatek peněz.

Vy můžete získat to samé! Pokud si nejste jisti jak na to, rád Vám ukážu cestu.

Dnes již vím, v jakých produktech opravdu peníze vydělávají. Co dělat a jak postupovat, kdyby mě postihla nějaká nemoc nebo úraz. Nebo třeba jak nastavit účet, abych méně utrácel, ale zároveň, abych si užíval a nechoval se jako skrblík.

Užívám si pocit toho, že většina mých vydělaných peněz mi zbytečně neleží v bance. Nechci dopustit, aby banka vydělávala na mých penězích. A to se mi daří. 

Práci a péči o své peníze si užívám. Dělám to, co mě baví. Zhodnocuji peníze, zajišťuji příjem, chráním majetek a pomáhám lidem a rodinám s jejich financemi.

 

Ale vždycky to tak nebylo...

Ještě před téměř deseti lety jsem žil úplně jinak. Do mé původní práce jsem se vůbec netěšil. Již od brzkého rána na mě nikdo nesměl promluvit, byl jsem otrávený z toho, že opět budu muset být v práci, kterou nesnáším a budu muset pracovat s někým, kdo mi není sympatický.

Vzpomínám si, že v tu dobu pro mě bylo nejhorší plnit něčí rozkazy a příkazy, abych něco udělal podle někoho a ne podle sebe tak, jak to chci já. Žil jsem stylem od výplaty k výplatě. Ale ne proto, že jsem měl malý příjem. Ale proto, že všechny peníze jsem ihned utratil a svou zlost na svůj život jsem si kupoval a potlačoval. Něco jsem měl ušetřeno, ale velice málo.

 

Zlom nastal o dva roky později!

Vše se změnilo v době, kdy jsem měl zdravotní problémy. Nešlo o nějakou "rýmičku", ale o zdravotní komplikace se zády. Trápil jsem se téměř rok. Při každém pohybu mi bolest "střílela" do zadního stehenního svalu. Nemohl jsem sedět, stát ani chodit. Bez bolesti jsem byl pouze když jsem ležel.

Šel jsem s problémy se zády k lékaři, který mě následně poslal k fyzioterapeutovi. Poté proběhly obstřiky, masáže, infúze a další. V tomto režimu jsem žil více jak rok. Jenže bez trvale úlevy od bolesti.

Vzhledem k bolestem a potížím, které jsem zažíval, rozhodl jsem se pro radikální léčbu - operaci. Poté jsem navštívil chirurga, který mi řekl, že mám výhřez meziobratlové ploténky a operace je jedna z cest.

Bohužel jsem netušil do čeho jdu a že vše bude trvat tak dlouho.

Po operaci jsem měl další komplikace a rehabilitace. Takto jsem se léčil další rok. Problém byl v penězích. Jak jsem již zmiňoval, našetřeno jsem něco měl, ale bylo to velmi málo. Poprvé ve svém životě jsem žádal o pomoc stát. Bohužel státu (přesně řečeno úřednici) je úplně jedno, že máte zdravotní a finanční problémy. Od státu jsem nedostal nic. Pojistku jsem taky měl, ale byla velice špatně nastavena. Tehdy jsem žil v domnění, že mám vše správně nastavené. Kdybych potkal člověka, který mi pojištění nastavoval, tak ... radši větu nedokončím.

 

Povedlo se, byl jsem na straně vítězů.

Situaci jsem vyřešil, ale poté nastalo prozření. Podíval jsem se pravdě do očí, přestal jsem obviňovat ostatní. Za vše, co se přihodilo jsem rád, protože mi to otevřelo oči. Zdravotní problémy mi ukázaly cestu, na kterou jsem se měl vydat. V tu dobu jsem si uspořádal život.

Začal jsem studovat život milionářů, jejich myšlení a vztah k penězům. Pochopil jsem, že život je o investování. Našel jsem si vztah k penězům, naučil jsem se s penězi hospodařit.

Začal jsem studovat všechny finanční produkty. Naučil jsem se, jak pojištění funguje, jak pojišťovny určují cenu, jak moc je životní pojištění nákladové, jak pojišťovna postupuje při pojistné události atd. Po zkušenostech, které jsem získal v době úrazu, jsem věděl, jak nastavit pojistku, aby plnila funkci, kterou má. V tu dobu jsem začal pomáhat lidem s pojištěním.

Každý finanční produkt má své výhody a nevýhody. Musíte vědět k čemu je daný produkt určený, k čemu se hodí, jaké má vlastnosti a jak tyto vlastnosti využít ve svůj prospěch.

Neexistuje produkt, který je určený na všechno.

 

Našel jsem co jsem hledal.

Moji cestou je pomáhat lidem pochopit něco tak složitého, jako jsou peníze, investování, pojištění a úvěry. Stávám se jejich průvodcem ve světě financí. Není to "akce" na chvilku, ale je to dlouhá a krásná cesta.

Pomáhat lidem, kterým není lhostejná jejich budoucnost. Mým cílem u klientů je, aby si užívali dnešní den, o budoucnost se jim starám já.

Působím v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji. Nebráním se pomáhat lidem s jiných koutů a oblastí ČR.

Možná, že i Vy jste nyní v období, kdy potřebujete poradit nebo nevíte si něčím rady a hledáte někoho schopného, zkušeného a s dobrými referencemi.

Přeji Vám hodně úspěchu ve finančním světě.