O autorovi

 

Autorem webu je Petr Kaštovský, který spravuje stránky JakHospodaritSpenezi.cz a PetrKastovsky.cz

Jsem člověk, kterého před více jak deseti lety postihly problémy se zády. Tyto problémy mi změnily a převrátily život vzhůru nohama. Spoléhal jsem na pojišťovnu a na stát. Marně.

A nutno říct, že před zdravotními problémy jsem měl spokojený život. Měl jsem dobrou práci, slušný příjem a svého finančního poradce, který mi radil jak hospodařit s penězi. Když se podívám zpětně, tak moc dobře mi finanční poradce neradil. 

Ano, platil jsem si životní pojistku, která mi ve finále vůbec nepomohla. Spořit prý nemusím, jsem mladý a mám si užívat života. Brrr, až mám husí kůži, když si na to vzpomenu.

 

A jak probíhaly mé zdravotní problémy a co na to pojistka?

S problémy se zády jsem se trápil téměř rok. Při každém pohybu mi bolest "střílela" do zadního stehenního svalu. Nemohl jsem sedět, stát, ani chodit. Bez bolesti jsem byl pouze když jsem ležel.

Šel jsem s problémy se zády k lékaři, který mi řekl, že mám výhřez meziobratlové ploténky. Byl jsme poslán k fyzioterapeutovi, dále probíhaly obstřiky, masáže, infúze a další. V tomto režimu jsem žil více jak rok. Jenže bez trvalé úlevy od bolesti.

Vzhledem k bolestem, které přetrvávaly jsem se rozhodl pro radikální léčbu - operaci. Navštívil jsem chirurga, vše jsme naplánovali a bylo.

Bohužel jsem netušil do čeho jdu a co se bude dít po operaci.

Po operaci jsem měl další komplikace a rehabilitace. Takto jsem se léčil další rok, až jsem poznal SM Systém, který mi pomohl. Dnes cvičím, hraji squash, tenis, běhám.

A v čem byl problém? Problém byl v penězích. 

Jak jsem již zmiňoval měl jsem životní pojistku od které jsem očekával, že dostanu nějaké peníze. V době, kdy jsem uzavíral životní pojistku mi finanční poradce říkal:

pane Kaštovský o nic se nemusíte starat, máte to nejlepší na trhu“.

 

Promiňte mi ten výraz, ale jsou to „kecy“.

 

Nejhorší věta od pojišťovny co jsem kdy četl byla: 

Vážený pane Kaštovský, je nám líto, ale nemáte nárok na pojistné plnění“.

 


 

Hrozný pocit. Platíte roky pojišťovně peníze, abyste se ve finále dozvěděli, že nedostanete ani korunu. Co teď? Poprvé ve svém životě jsem žádal o pomoc stát. Bohužel státu (přesně řečeno úřednici) je úplně jedno, že máte zdravotní a finanční problémy. Od státu jsem také nedostal nic

 


 

Naštěstí jsem toto špatné období přestál. Ale v průběhu léčby jsem se mentálně vyvíjel, byl jsem na všechny naštvaný a nejvíce na finančního poradce, který mi životní pojištění sjednával. Do práce jsem se nevrátil a rozhodl jsem se, že změním obor.

Možná, že to bude znít jako klišé nebo jako pěkně naučená fráze, ale není tomu tak. Rozhodl jsem, že chci pomáhat lidem. 

Řekl jsem si, že budu podnikat ve financích a že budu lidem ukazovat, jak správně nastavit pojištění, aby je nepotkalo to co mě. 

Rozhodl jsem se, že budu lidem říkat pravdu o pojišťovnách. Budu lidem říkat co má smysl, kde je hodně "ALE", čemu se vyhnout …

Rozhodl jsem se, že budu lidem ukazovat, jak a kde odkládat peníze.

Rozhodl jsem se, že budu lidem říkat, aby se nespoléhali na ostatní, ale pouze sami na sebe.

Řekl jsem si, že budu lidem ukazovat jak vyjednávat s bankou o úvěrech, aby dostali výhodnější podmínky, co si sjednávat a co naopak je nevýhodné.

 

Co jsem se naučil?

Dnes již vím, v jakých produktech opravdu peníze vydělávají. 

Vím co si sjednat a jak postupovat, kdyby mě postihla nějaká nemoc nebo úraz. 

Vím jaké služby k hypotéce si sjednat a kde naopak lidé vyhazují peníze oknem. 

Dnes když se podívám zpětně na mé zdravotní problémy, tak za ně děkuji. Podíval jsem se pravdě do očí, přestal jsem obviňovat ostatní. Za vše, co se přihodilo jsem rád, protože mi to otevřelo oči. Zdravotní problémy mi ukázaly cestu.

Moji cestou je pomáhat lidem pochopit něco tak složitého, jako jsou peníze, investování, pojištění a úvěry. Stávám se jejich průvodcem ve světě financí.

Pomáhat lidem, kterým není lhostejná jejich budoucnost. Pokud chcete s něčím poradit, určitě mne kontaktujte. Nezáleží na tom odkud jste, řešení najdeme vždycky. 

Přeji Vám hodně zdraví a úspěchu nejen ve finančním světě.

Petr Kaštovský, 605 503 236, petr@jakhospodaritspenezi.cz