Jak nastavit pojištění smrti a co říkají statistiky?

Možná, že řešíte popř. si aktualizujete pojistné smlouvy a přemýšlíte, jestli máte správně nastavené pojištění smrti. V dnešním článku se podíváme na pojištění smrti, co podle statistik hrozí nejčastěji a jak toto pojištění nejlépe nastavit.

Pojištění smrti a statistiky

Jsou známy statistiky za rok 2015, které nám napoví jak pojištění smrti nastavit. V roce 2015 zemřelo celkem 111 173 lidí. Pro srovnání, v roce 2000 zemřelo cca 109 000 lidí. Průměrná délka života u mužů činí 76 let, zatímco u žen 82 let. Co ženy dělají jinak, že žijí o 6 let déle?

Příčiny úmrtí

Statistika úmrtnosti se také zabývá příčinami umrtí, která bude vodítkem pro správné nastavení pojištění smrti. Tipněte si, zemřelo v roce 2015 více lidí z důvodu úrazu nebo nemoci? Pokud si myslíte, že z důvodu úrazu, tak jste tipovali špatně. Z důvodu úrazu zemřelo 5% lidí, většina lidí zemřela z důvodu nemoci. Mezi nejčastější příčiny úmrtí jsou nemoci oběhové soustavy, téměř 46% lidí zemřelo právě na problémy oběhové soustavy, jako jsou infarkt, vysoký krevní tlak či ateroskleróza. Druhá nejčastější příčina úmrtí jsou zhoubné nádory, které tvoří 24%. Více obrázek níže.

pojištění smrti

Statistiky se také zabývají úmrtností z pohledu krajů. Trocha černého humoru, pokud chcete šetřit na pojištění smrti nebo žít déle, přestěhujte se do Prahy, kde dle statistik zemře méně lidí. Naopak nejhůře si vede kraj Ústecký a Moravskoslezský.

Jak pojištění smrti nastavit?

Pojďme se vrhnout na to, jak pojištění smrti správně a efektivně nastavit. V podstatě jsem vše důležité již zmínil. Pojištění smrti, které je úrazové, nikomu nic neřeší. Je nutné nastavit pojištění smrti z jakékoliv příčiny. Pojistná částka by měla být taková, ať v případě tragédie rodina mohla dále fungovat a ať pojišťovna zaplatí dluhy (úvěry, hypotéka) plus případné cíle, jako může být peníze na studium dětí. Vše s přihlédnutím na majetek.

Mé další doporučení zní, nastavte si pojištění smrti na dvě částky, první částka bude klesající a druhá částka bude konstantní, díky čemuž ušetříte spousty peněz, které můžete investovat a nechat vydělávat. V případě úmrtí bude klesající částka pojištění smrti použita na úvěry, který se každou platbou snižuje a konstantní částka bude sloužit na úhradu cílů, v tomto případě školného.

Existují případy, kdy pojištění smrti je dostačující nastavit pouze klesající. Mluvím o případech, kdy lidé mají dostatečný majetek a v případě katastrofy, se tento majetek prodá. Co majetkem myslím? Firmy, byty, pozemky, podílové fondy, akcie, peníze na účtu, stavebním spoření atd. Výhodou pojištění je, že peníze dostanete v řádech dnů po doložení potřebných dokumentů a nemusíte čekat na hledání kupce bytů a pozemků.

Jsem člověk, kterému záleží na tom, aby svou práci odvedl skvěle. Mým cílem je, aby klienti ve mě našli profíka, na kterého se mohou spolehnout. Téměř deset let se zabývám financemi, natáčím vzdělávací videa, píši články z oboru hypoték, pojištění a investování.

Konzultace zdarma