Investování

Co je investování?

Něco tak dokonalého a nutného.

Proč dokonalého? Protože když nebudete své peníze zbytečně utrácet a naučíte se jednoduché principy investování, tak to budete milovat.

Jmenuji se Petr Kaštovský, jsem autorem tohoto webu a pohybuji se ve finančním a investičním světě téměř 10 let.

Za tu dobu jsem poznal a měl možnost vyzkoušet investování do akcií, komodit, ETF fondů a podílových fondů. Jediné co jsem nevyzkoušel je obchodování s měnami a nutno říct, že takové ambice nemám.

Která strategie je ta "NEJ"?

Finanční poradce ostrava investiční poradce

Měl jsem možnost nahlédnout do "kuchařek" několika investičních strategií a také jsem si vyzkoušel spekulace na akciovém trhu.

Po těchto zkušenostech jsem si vybral strategii, která dlouhodobě zvyšuje majetek a dává možnost volnosti a svobody. Nyní tyto načerpané znalosti předávám dál a pomáhám lidem v budování a růstu majetku.

Jsem přesvědčen o tom, že  investování by se mělo vyučovat na školách, neboť je to něco, bez čeho se člověk ve svém životě neobejde.

K investování využívám podílové fondy, řadím se mezi dlouhodobé investory, nikoliv spekulanty. Pokud bych měl odpovědět na otázku, které dvě věci jsou v investování klíčové, bylo by to:

 

  1. Začít ihned! Neodkládat investování na "lepší" dobu. 
  2. Volba portfolia, neboť správně nastavené portfolio je klíčové.

 

Přestaňte v životě vyhledávat pouze garantované produkty a dejte penězům volnost.

Nechoďte pěšky do obchodu, který je od Vašeho domova vzdálen 5 km. Vysvětlení níže.

Když chcete do obchodu, který je daleko 50 metrů od domova, nepojedete autem, ale půjdete pěšky. Ovšem, když chcete do obchodu, který je od domova vzdálen 5 km, vezmete si auto, protože je to rychlejší a pohodlnější. Jinými slovy zvolíte lepší a výhodnější řešení.

Ve financích je to stejné! Peníze určené k útratě za krátkou dobu (třeba 6 měsíců) uložíte na jiný produkt, než peníze určené k útratě za dlouhou dobu (např. 5 let, nebo na důchod).

Většina lidí na dlouhou dobu používá nevhodné produkty. Nedělejte stejnou chybu, nechoďte pěšky do obchodu, který je 5 km od domova.


Cílem každého investora je porážet inflaci!

Co je inflace?


Chcete investovat?

Napište si o konzultaci ZDARMA!

Poptávku služeb popř. dotaz, napište do formuláře níže a odešlete