Hypotéka: Jak využít refinancování hypotéky?

Finanční poradce ostrava investiční poradce

Pokud patříte mezi lidi, kterým hypotéka leží na bedrech a v nejbližší době Vám končí období fixace, tento článek by Vám mohl pomoci. Moji rodiče mi vždycky říkali: „Nepůjčuj si nikdy peníze, nesmíš dlužit nikomu ani korunu“. Byla to zajímavá rada, nicméně realita je jiná. Jak se správně zachovat při refinancování hypotéky?

Jak na refinancování hypotéky?

Při refinancování hypotéky máte tři možnosti, jak se zachovat.

První část lidí dá na rady rodičů a při refinancování hypotéky si zkrátí dobu splácení a tím hypotéku rychleji zaplatí.

Druhá skupina lidí akceptuje nabídku své stávající banky a pokračuje ve splátkách hypotéky.

A třetí část lidí využije práci finančního poradce, který požádá stávající banku o vyčíslení dluhu a zároveň požádá o nabídku stávající banku. Poté kontaktuje ostatní banky na trhu, aby zaslali jejich nabídku, tím sníží klientovi splátku na hypotéce. Ušetřené peníze klient neutratí, ale bude (může) je investovat!

Hlavní rozdíl je v tom, že díky zkušenostem a komunikaci s více bankami, nastane „boj o klienta“. Klient takto ušetří na splátce i několik tisíc korun měsíčně, pokud víte, jak s bankami jednat. Tížený efekt celého refinancování je však investiční část, kdy klient ušetřené peníze neutratí, ale investuje. Tyto peníze mu mohou zabezpečit důchodový život.

Ovšem jsou také lidé, které celý proces získání hypotéky čeká, pro ty je článek jak získat hypotéku a její procesy v bance.

Hypotéka v číslech

Níže v tabulce vidíte efekt snížení úrokových sazeb, zachování doby splácení a investování volných peněz ihned, po dobu 20 let (žlutý sloupec). Pokud si snížíte dobu splácení na 15 let, bude splátka hypotéky 15.010 Kč. Peníze k investování budete mít až po zaplacení hypotéky, tedy po 15-ti letech.

Pokud se rozhodujete, která varianta je pro Vás nejvýhodnější, tak rozdíl v ceně rozhodnutí je více jak 1 milion korun.

Hypotéka JPEG

A jak by mělo vypadat bezpečné investiční portfolio?

Jsem člověk, kterému záleží na tom, aby svou práci odvedl skvěle. Mým cílem je, aby klienti ve mě našli profesionála, na kterého se mohou spolehnout a obrátit s pomocí či radou. Téměř deset let se zabývám financemi, natáčím vzdělávací videa, píši články z oboru hypoték, pojištění a investování.

Konzultace zdarma